Najmłodszy drewniany kościół katolicki w Bieszczadach mieści się w Mucznem. Powstał w latach 2014/2015 i od samego początku zachwyca swoim wyglądem z zewnątrz, a także wystrojem wewnętrznym, który nawiązuje do tradycji łowieckich i leśnych.

Kościół filialny pw. św. Huberta w Mucznem powstał z inicjatywy mieszkańców. Z uwagi, że jest to niewielka społeczność, to głównie pracownicy leśni i ich rodziny przeprowadzili zbiórkę funduszy na budowę. Miała ona miejsce w 43 parafiach w Polsce i w Londynie. Ostatecznie udało się zebrać 400 tysięcy złotych.

Dzięki ofiarowanym pieniądzom, w lutym 2012 roku zakupiono działkę budowlaną. Następnie przystąpiono do opracowania projektu kościoła. Tą kwestią zajęli się Agata Jasińska-Malec oraz Łukasz Hawrylik, architekci z Ustrzyk Dolnych. Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2014 roku, a ich realizację przeprowadziła siedmioosobowa grupa cieśli z Podhala. Po blisko półtora roku zakończono inwestycję. 18 października 2015 metropolita przemyski Józef Michalik poświęcił nową świątynię.

Kościół w Mucznem zbudowano w konstrukcji zrębowej z zamkniętym trójbocznym prezbiterium z dobudowaną zakrystią. Mieszcząca się tam wieża zwieńczona jest kwadratową wieżyczką z podwójnym daszkiem namiotowym. Dach pokryto gontem.

Wewnątrz mieści się belkowy strop płaski z bocznymi fasetami, podłoga z desek a w oknach umieszczono witraże z wizerunkami św. Jana Pawła II i św. Huberta. Kościół wyposażono w ołtarz główny w formie rzeźbionego stołu, drewnianą ambonę z tablicami 10 przykazań i drewnianą chrzcielnicę. Elementem wystroju przyciągającym uwagę jest 81-kilogramowy żyrandol z poroża jelenia wykonany przez leśnika Olafa Jóźwika z Czarnej oraz płaskorzeźbione ławki z wizerunkami bieszczadzkich zwierząt.