Reklama

Reklama

Wieża widokowa na szczycie Jeleniowatego. Dzięki tej atrakcji Muczne znacząco zyskało na popularności

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Nadleśnictwo Stuposiany

Wieża widokowa na szczycie Jeleniowatego. Dzięki tej atrakcji Muczne znacząco zyskało na popularności - Zdjęcie główne

foto Nadleśnictwo Stuposiany

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Muczne. Niewielka wioska w Bieszczadach znana była niegdyś z zagrody żubrów oraz żółtego szlaku prowadzącego na Bukowe Berdo. Od dwóch lat przyjeżdża tam coraz więcej turystów, a wszystko to za sprawą wieży widokowej, zlokalizowanej na szczycie Jeleniowatego.

18 listopada 2020 roku, Nadleśnictwo Stuposiany oddało oficjalnie do użytku nowy punkt na mapie turystycznej Bieszczadów. Była to wieża widokowa na Jeleniowatym, powyżej Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Obiekt o konstrukcji stalowo–drewnianej i wysokości całkowitej 34 metrów, wyposażony jest w taras widokowy – do którego prowadzi 180 schodów – z którego rozciąga się panorama na dolinę górnego Sanu i na ukraińskie Bieszczady, zaś na południu widać ciąg najwyższych szczytów z Haliczem, Kopą Bukowską, z całym grzbietem Bukowego Berda, Połoniny Caryńskiej, Połoniny Wetlińskiej, aż po Smerek.

Wejście na taras widokowy jest bezpłatne, a do wieży prowadzą dwie ścieżki. Jedna z nich zaczyna się tuż za budynkiem promocji leśnictwa, z kolei druga prowadzi przez Brenzberg, czyli ważne miejsce w pamięci narodowej. Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, w rozmowie z PAP powiedział, że z możliwości wejścia na szczyt skorzystało ponad 100 tysięcy osób. W niektóre pogodne i słoneczne dni z wieży korzysta 3-4 tysiące osób.

Mamy również świadomość, że udostępnienie atrakcji w lasach gospodarczych odciąża przeludnione szlaki na połoninach w Bieszczadzkim Parku Narodowym

- dodał Edward Marszałek.

Nadleśnictwo Stuposiany przypomina, że korzystający z wieży muszą stosować się do zapisów regulaminu. Jednorazowo może tam przebywać maksymalnie 35 osób. Korzystanie z obiektu odbywa się na własną odpowiedzialność, a dzieci i młodzież do lat 13 mogą korzystać z niego wyłącznie w obecności rodzica bądź opiekuna, który ponosi całkowitą odpowiedzialność za życie i zdrowie podopiecznych.

Na wieżę należy wchodzić oraz schodzić spokojnie, umiarkowanym tempem, unikając biegania, przepychania oraz wyprzedzania innych użytkowników. Należy również pamiętać, że podczas wchodzenia i schodzenia z wieży należy zachować szczególną ostrożność. Obowiązuje ruch prawostronny, przyjmuje się, że pierwszeństwo mają osoby schodzące z wieży

- czytamy w regulaminie korzystania z obiektu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy