Pokazowa zagroda żubrów znajduje się na terenie leśnictwa Muczne, w Nadleśnictwie Stuposiany. Wejście do zagrody żubrów znajduje się tuż przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna, nad potokiem Czerwonym, ok. 2 km przed miejscowością Muczne.

Zagroda zajmuje powierzchnię leśną ok. 7 ha i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody.

Zobacz także: Pierwsze żubry w Bieszczadach

Dla zwiedzających zostały przygotowane tarasy widokowe, które zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. Obiekt służy edukacji przyrodniczej i bez wątpienia jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Żubry oglądać można codziennie w godzinach 9.00 – 19.00. Zwiedzanie jest bezpłatne

Zagroda żubrów znajduje się w Stuposianach, w gminie Lutowiska.

Być może wystarczy czasu, więc zakończeniu zwiedzania Zagrody polecamy udać się dalej w stronę Mucznego, a potem Tarnawy. Po drodze można odwiedzić Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego, Muzeum Przyrody w Mucznem, a na zakończenie, przy zachodzie słońca Torfowisko Tarnawa. W związku z tym, na wycieczkę do Zagrody Żubrów proponujemy wybrać się z samego rana ponieważ czeka tam dużo ciekawostek. Zagroda Żubrów to tylko początek atrakcji jakie dla turystów przygotowało Nadleśnictwo Stuposiany.