Reklama

Reklama

Wieża widokowa na szczycie Jeleniowatego. Dzięki tej atrakcji Muczne znacząco zyskało na popularności [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Atrakcje turystyczne Muczne. Niewielka wioska w Bieszczadach znana była niegdyś z zagrody żubrów oraz żółtego szlaku prowadzącego na Bukowe Berdo. Od ponad dwóch lat przyjeżdża tam coraz więcej turystów, a wszystko to za sprawą wieży widokowej, zlokalizowanej na szczycie Jeleniowatego.

W drugiej połowie listopada 2020 roku, Nadleśnictwo Stuposiany oddało oficjalnie do użytku nowy punkt na mapie turystycznej Bieszczadów. Była to wieża widokowa na Jeleniowatym, powyżej Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Obiekt o konstrukcji stalowo-drewnianej i wysokości całkowitej 34 metrów, wyposażony jest w taras widokowy – prowadzi na niego 180 schodów – z którego rozciąga się panorama na dolinę górnego Sanu i na Bieszczady po ukraińskiej stronie granicy, zaś na południu widać ciąg najwyższych szczytów z Haliczem, Kopą Bukowską, z całym grzbietem Bukowego Berda, Połoniny Caryńskiej, Połoniny Wetlińskiej, aż po Smerek.

Wejście na taras widokowy jest bezpłatne, a do wieży prowadzą dwie ścieżki. Jedna z nich zaczyna się tuż za budynkiem promocji leśnictwa, z kolei druga wiedzie przez Brenzberg, czyli ważne miejsce w pamięci narodowej.

Nadleśnictwo Stuposiany przypomina, że korzystający z wieży muszą stosować się do zapisów regulaminu. Jednorazowo może tam przebywać maksymalnie 35 osób. Korzystanie z obiektu odbywa się na własną odpowiedzialność, a dzieci i młodzież do lat 13 mogą korzystać z niego wyłącznie w obecności rodzica bądź opiekuna, który ponosi całkowitą odpowiedzialność za życie i zdrowie podopiecznych.

Na wieżę należy wchodzić oraz schodzić spokojnie, umiarkowanym tempem, unikając biegania, przepychania oraz wyprzedzania innych użytkowników. Należy również pamiętać, że podczas wchodzenia i schodzenia z wieży należy zachować szczególną ostrożność. Obowiązuje ruch prawostronny, przyjmuje się, że pierwszeństwo mają osoby schodzące z wieży

- czytamy w regulaminie korzystania z obiektu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy