Turyści planujący odwiedzić Bieszczady podczas najbliższego weekendu muszą liczyć się z niewielkimi utrudnieniami. W związku z planowanymi pracami remontowymi zamknięty zostanie odcinek ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu”.

Bieszczadzki Park Narodowy podczas najbliższego weekendu – od piątku 22 lipca do soboty 23 lipca – na odcinku ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu” planuje przeprowadzić prace remontowe. W związku z tymi działaniami zamknięta zostanie trasa z Bukowca na cmentarz Beniowa.

Dojście do Beniowej możliwe jest obejściem wyznaczonym po istniejącej trasie rowerowej. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb terenowych

– informuje dyrekcja parku.

Fot. BdPN (Tymczasowe obejście zaznaczone kolorem pomarańczowym)

Dolina górnego Sanu uznawana jest często za „koniec Polski” – najdalej na południe wysunięty, dostępny turystycznie region naszego kraju. To rozległy, odludny teren, gdzie znajdowało się kiedyś 10 zamieszkanych wsi, między innymi Bukowiec, Beniowa czy Sianki. Pozostałościami po nich są krzyże, pozostałości cerkwi i cmentarzy oraz Grób Hrabiny.

Zdjęcie główne: Marek Jurek