Poznajcie sześć malowniczych szlaków idealnych na rodzinne wycieczki, które bezpiecznie przemierzycie, pchając wózek.
Torfowiska w Tarnawie z wózkiem
W Tarnawie Wyżnej, tuż przy granicy z Ukrainą, znajdują się dwa torfowiska wysokie udostępnione do zwiedzania. Spacerowe kładki zamontowane tuż nad ziemią umożliwiają wygodne poruszanie się – zarówno pieszo, jak i z wózkiem dziecięcym. Z tego miejsca można podziwiać przepiękne widoki na najwyższe partie Bieszczadów. Czas zwiedzania wynosi około godziny.
Torfowisko Tarnawa/fot. Ela Słoboda
Do Bacówki pod Mała Rawką
Trasa do Bacówki zaczyna się na Przełęczy Wyżniańskiej. To krótki spacer szutrową drogą z pięknymi widokami na Bieszczady. Czas przejścia w jedną stronę to 20 min. W Bacówce można zjeść pyszne naleśniki z jagodami.
Droga do Bacówki pod Małą Rawką/fot. Ela Słoboda
Do schronu Chatka Puchatka II
Trasa z Przełęczy Wyżnej do schroniska położonego na Połoninie Wetlińskiej prowadzi utwardzoną drogą, którą można pokonać z dziecięcym wózkiem terenowym. Szlak wiedzie pod górę, więc trzeba się przygotować na intensywne pchanie, ale malownicze widoki wynagradzają ten wysiłek. Czas przejścia w jedną stronę wynosi około 1 godziny i 15 minut.
Szlak na Połoninę Wetlińską/fot. Ela Słoboda
Trasa do wieży widokowej na Holicy
Od parkingu przy drodze Ustjanowa – Łobozew przez pasmo Żukowa prowadzi droga wiodąca na wieżę widokową na Holicy. Idąc 4,5 km długości drogą możemy oglądać zapierające dech w piersi krajobrazy na Bieszczady oraz Góry Sanocko Turczańskie. Są tu także ustawione tablice na których znajdują się informacje o dawnej szkole szybowcowej. Nieopodal wieży znajduje się duża wiata oraz miejsce na rozpalenie ogniska. Droga na całej długości jest asfaltowo – szutrowa. Czas przejścia w jedną stronę to ok. 1 godzina.
Wieża na Holicy/fot. Ela Słoboda
Do cerkwi w Łopience
Wycieczkę rozpoczynamy od parkingu w miejscowości Polanki. Trasa do łopieńskiej cerkwi prowadzi szeroką, utwardzoną drogą, na której miejscami jest sporo kamieni, dlatego najlepiej sprawdzi się wózek terenowy. Po drodze można zobaczyć m.in. jedno z ostatnich miejsc czynnego wypału węgla drzewnego. Czas przejścia w jedną stronę wynosi około 50 minut (2,5 km).
Na Przełęcz nad Roztokami
Aby dotrzeć na miejsce, kierujemy się drogą z Żubraczego do Roztok Górnych (rejon Cisnej). Po drodze mijamy Leśne Zoo w Lisznej, które warto odwiedzić z dziećmi. Gdy natrafimy na zakaz wjazdu, zostawiamy samochód i rozpoczynamy pieszą wycieczkę na Przełęcz nad Roztokami. Trasa liczy niespełna 2 kilometry i prowadzi lekko pod górę, oferując piękne widoki. Na Przełęczy znajduje się niewielka wieża widokowa, z której rozciąga się panorama słowackich Bieszczadów. Zejście tą samą trasą, a czas przejścia w górę wynosi około 50 minut. Droga na całej długości jest asfaltowa.Wieża widokowa na Przełęczy nad Roztokami/fot. Agnieszka Skucińska
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.