reklama

Bieszczady z wózkiem. 6 malowniczych tras na rodzinne wyprawy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ela Słoboda

Bieszczady z wózkiem. 6 malowniczych tras na rodzinne wyprawy - Zdjęcie główne

Bieszczady z wózkiem | foto Ela Słoboda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Szlaki ścieżki bezdrożaPodróżowanie z dzieckiem w Bieszczady może być wspaniałą przygodą, szczególnie jeśli wiemy, które trasy są odpowiednie do przejścia z wózkiem dziecięcym. Wybierając się na jedną z proponowanych tras, nie tylko zyskacie dostęp do pięknych widoków, ale również spokojne, wygodne miejsca na odpoczynek.
reklama

Poznajcie sześć malowniczych szlaków idealnych na rodzinne wycieczki, które bezpiecznie przemierzycie, pchając wózek.

Torfowiska w Tarnawie z wózkiem

W Tarnawie Wyżnej, tuż przy granicy z Ukrainą, znajdują się dwa torfowiska wysokie udostępnione do zwiedzania. Spacerowe kładki zamontowane tuż nad ziemią umożliwiają wygodne poruszanie się – zarówno pieszo, jak i z wózkiem dziecięcym. Z tego miejsca można podziwiać przepiękne widoki na najwyższe partie Bieszczadów. Czas zwiedzania wynosi około godziny.

reklama

drewniana kładka prowadząca przez torfowiskoTorfowisko Tarnawa/fot. Ela Słoboda

Do Bacówki pod Mała Rawką

Trasa do Bacówki zaczyna się na Przełęczy Wyżniańskiej. To krótki spacer szutrową drogą z pięknymi widokami na Bieszczady. Czas przejścia w jedną stronę to 20 min. W Bacówce można zjeść pyszne naleśniki z jagodami. 

reklama

droga w BieszczadachDroga do Bacówki pod Małą Rawką/fot. Ela Słoboda

Do schronu Chatka Puchatka II 

Trasa z Przełęczy Wyżnej do schroniska położonego na Połoninie Wetlińskiej prowadzi utwardzoną drogą, którą można pokonać z dziecięcym wózkiem terenowym. Szlak wiedzie pod górę, więc trzeba się przygotować na intensywne pchanie, ale malownicze widoki wynagradzają ten wysiłek. Czas przejścia w jedną stronę wynosi około 1 godziny i 15 minut.

reklama

szlak w BieszczadachSzlak na Połoninę Wetlińską/fot. Ela Słoboda 

Trasa do wieży widokowej na Holicy 

Od parkingu przy drodze Ustjanowa – Łobozew przez pasmo Żukowa prowadzi droga wiodąca na wieżę widokową na Holicy. Idąc 4,5 km długości drogą możemy oglądać zapierające dech w piersi krajobrazy na Bieszczady oraz Góry Sanocko Turczańskie. Są tu także ustawione tablice na których znajdują się informacje o dawnej szkole szybowcowej. Nieopodal wieży znajduje się duża wiata oraz miejsce na rozpalenie ogniska. Droga na całej długości jest asfaltowo – szutrowa. Czas przejścia w jedną stronę to ok. 1 godzina. 

reklama

droga do wieży na HolicyWieża na Holicy/fot. Ela Słoboda

Do cerkwi w Łopience

Wycieczkę rozpoczynamy od parkingu w miejscowości Polanki. Trasa do łopieńskiej cerkwi prowadzi szeroką, utwardzoną drogą, na której miejscami jest sporo kamieni, dlatego najlepiej sprawdzi się wózek terenowy. Po drodze można zobaczyć m.in. jedno z ostatnich miejsc czynnego wypału węgla drzewnego. Czas przejścia w jedną stronę wynosi około 50 minut (2,5 km).

Na Przełęcz nad Roztokami 

Aby dotrzeć na miejsce, kierujemy się drogą z Żubraczego do Roztok Górnych (rejon Cisnej). Po drodze mijamy Leśne Zoo w Lisznej, które warto odwiedzić z dziećmi. Gdy natrafimy na zakaz wjazdu, zostawiamy samochód i rozpoczynamy pieszą wycieczkę na Przełęcz nad Roztokami. Trasa liczy niespełna 2 kilometry i prowadzi lekko pod górę, oferując piękne widoki. Na Przełęczy znajduje się niewielka wieża widokowa, z której rozciąga się panorama słowackich Bieszczadów. Zejście tą samą trasą, a czas przejścia w górę wynosi około 50 minut. Droga na całej długości jest asfaltowa.

drewniana wieża widokowa i wiataWieża widokowa na Przełęczy nad Roztokami/fot. Agnieszka Skucińska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama