reklama
reklama

Bieszczadzkie trasy na wędrówkę z dziecięcym wózkiem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Zielonka

Bieszczadzkie trasy na wędrówkę z dziecięcym wózkiem - Zdjęcie główne

Łopienka | foto Marek Zielonka

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Niezbędnik turysty Wybierasz się w Bieszczady z niemowlęciem? Warto więc wziąć nie tylko nosidło, ale też dziecięcy wózek. I choć wiele osób uważa, że z wózkiem po górach nie da się wędrować, my udowodnimy, że jest inaczej. Przedstawimy Wam siedem, ciekawych tras, które nadają się na spacer z dzieckiem w każdym wieku.
reklama

Jaki wózek na górskie trasy?

Wybierając wózek na górskie wędrówki postaw na jego jakość. Lepiej kupić droższy i porządny, aniżeli znosić go ze szlaku połamanego. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim amortyzatory, tak aby dziecko nie odczuwało każdego najeżdżanego kamyka. Pamiętaj, że szlaki mają różne podłoża, oprócz asfaltowych są jeszcze np. szutrowe, leśne, polne, bruk itp. Można na nich spotkać błoto, kamienie, piach, gałęzie, korzenie drzew etc. Dlatego warto też zrezygnować z kół pompowanych w wózku, z uwagi na możliwość przebicia opony, na rzecz kół żelowych, które cechują się dużą wytrzymałością. A koła o małych średnicach wymienić na ich duże, skrętne wersje, które sprawdzają się w trudnych terenach. Przydatne będą również pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i pałąk, które zapobiegną ewentualnemu wypadnięciu dziecka z wózka podczas pokonywania stromych podejść lub zejść. Jeśli możecie sobie na to pozwolić, to w sklepach dostępne są wózki terenowe i trekkingowe, które idealnie sprawdzają się w Bieszczadach.

Bieszczadzkie trasy pokonywane dziecięcym wózkiem

Przedstawiamy Wam siedem ciekawych, bieszczadzkich szlaków, które bez przeszkód możecie pokonać z dzieckiem w wózku. O to one: 

  • Torfowisko Tarnawa – długość trasy to 2,4 km. Położona jest na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Spacer kładką jest przyjemnością, nawet wózkiem o małych, piankowych kołach. Wprawdzie jest ona dość wąska, ale dwa wózki spokojnie się miną. Widoki zaś są tu oszałamiające.
  • Dolina Rabskiego Potoku – ścieżka biegnąca przez las jest utwardzona. Nadleśnictwo przygotowało ją tak, aby można było przejechać zarówno wózkiem dziecięcym, jak i osób niepełnosprawnych.
  • Łopienka – szlak ma 2,5 km i biegnie drogą szutrową, zatem nie sprawia wózkom dziecięcym żadnych problemów. Po drodze ciekawą atrakcją są retorty.
  • Bacówka pod Małą Rawką – zachęcamy wyruszyć z parkingu przy Przełęczy Wyżniańskiej, wówczas wózek będzie jechał po drodze szutrowej, z którą bez trudu sobie poradzi.
  • Sine Wiry, progi skalne – trasa z Polanek biegnie drogą szutrową. Zalecane są jednak wózki o większych kołach, ze względu na występujące na niej dość duże kamienie. Trasa prowadzi do słynnych głazów wystających z wody.
  • Balnica – start w Woli Michowej. W nieistniejącej już wsi warto zobaczyć kapliczkę nad cudownym źródełkiem.
  • Rabe koło Baligrodu – ścieżka przyrodnicza biegnąca przez Rabe jest utwardzona, doceniają ją nie tylko rodzice maluchów, ale również rowerzyści. Mostki na trasie choć wąskie, również nie stawiają przeszkód dziecięcym wózkom. Na trasie znajdują się liczne wiaty wypoczynkowe.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama