Odpoczynek nad jeziorem to jeden z popularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków na wakacje czy weekendowy odpoczynek. Jak się okazuje te najpiękniejsze akweny nie znajdują się tylko na Mazurach czy w okolicach środkowej i zachodniej części kraju. W rankingu przygotowanym przez Magazyn Travelist najbardziej wyjątkowym miejscem wybrano Jezioro Solińskie.

Polskie jeziora są różnorodne, zachwycają przepięknymi krajobrazami, ukształtowaniem linii brzegowej, kuszą rozmaitymi możliwościami wodnych rozrywek i dają obietnicę wspaniałego relaksu. Magazyn Travelist po raz kolejny przyjrzał się akwenom Polsce i przygotował najnowszy ranking takich wyjątkowych miejsc.

Jezioro Solińskie najpiękniejszym jeziorem w Polsce

Tegorocznym zwycięzcą rankingu okazało się Jezioro Solińskie, które nie jest zbiornikiem naturalnym. Utworzone w 1968 roku przez najwyższą w Polsce zaporę wodną, przyciąga zróżnicowaną linią brzegową, uroczymi zatokami i „wodnymi językami” wcinającymi się w głęboko w urokliwe dolinki, a do tego wysypy porozrzucane po tafli wody o powierzchni około 20 kilometrów kwadratowych. Położony w malowniczej bieszczadzkiej okolicy zbiornik to tak zwana strefa ciszy, gdzie obowiązuje zakaz używania łodzi napędzanych silnikami spalinowymi. Dzięki temu wypoczywający na wodzie i nad nią mogą rozkoszować się przyrodą i krajobrazem.

Fot. Kamil Mielnikiewicz
« z 12 »

Jezioro Solińskie będące niewątpliwie wizytówką województwa podkarpackiego to miejsce, które wprost zachęca turystów do jego eksplorowania. Wypoczynkiem aktywnym bądź biernym, ale zawsze w pięknych okolicznościach. Fantastyczny, unikatowy krajobraz w połączeniu z ilością atrakcji tworzą rzeczywistość, której nie sposób się oprzeć.

Na kolejnych dwunastu miejscach rankingu przygotowanego przez Magazyn Travelist znalazło się odpowiednio Jezioro Śniardwy, Jeziorak, Zalew Zegrzyński, Jezioro Białe, Jezioro Drawsko, Jezioro Międzybrodzkie, Jezioro Nyskie i Turawskie, Jezioro Maltańskie, Jezioro Wdzydze, Jezioro Czos oraz Jezioro Czyste.