reklama

Bieszczadzkie atrakcje w obiektywie. Piękno bieszczadzkiej krainy uchwycone w kwietniowy weekend  

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Bieszczady w obiektywie Bieszczady to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, a Bieszczady w kwietniu to idealne miejsce dla osób, które chcą odpocząć w ciszy i po prostu spędzić czas w otoczeniu przyrody. 

Zapraszamy na kwietniową wycieczkę po pustych jeszcze Bieszczadach. Do wszystkich atrakcji (poza Sinymi Wirami) można podjechać samochodem. 

Sine Wiry

Na początek przygody Rezerwat Sine Wiry i słynny „Łoś z Zawoju”.  W sezonie letnim to atrakcja dosyć mocno oblegana przez turystów. Poza sezonem można cieszyć się ciszą przerywaną jedynie szumem wody przelewającej się przez kamienne progi skalne.

Pokazowa Zagroda Żubrów 

To atrakcja łatwo dostępna, znajdująca się tuż przy drodze prowadzącej do Mucznego i dalej do Tarnawy i Bukowca. Przed wejściem jest parking, a po krótkim spacerze dochodzimy do zadaszonych platform widokowych, znajdujące się tuż nad żubrzą zagrodą. Wejście jest bezpłatne. 

Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego 

To ciekawe miejsce znajduje się po lewej stronie drogi pomiędzy Zagrodą Żubrów, a Mucznem. Na niewielkiej polanie postawiono eksponaty, które były związane z wypałem drewna w Bieszczadach. Można tutaj zobaczyć przekrój mielerza, retortę, misę potażową i barakowóz mieszkalny. Na postawionych obok tablicach jest opis całego procesu wypalania. Jest również miejsce na ognisko i ławostoły.  

Torfowisko Tarnawa

Torfowisko dopiero budzi się do życia, ale warto podjechać do Tarnawy, żeby chociaż przejść się po drewnianych kładkach, posłuchać śpiewu ptaków i zaczerpnąć świeżego powietrza. Totalny relaks z widokiem na Bukowe Berdo, Halicz, Kopę Bukowską i Krzemień. Wejście na Torfowisko jest płatne. 

Cerkiew w Smolniku 

To jedna z najpiękniejszych i najstarszych drewnianych cerkwi w Bieszczadach. W 2013 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Więcej o cerkwi w Smolniku

Cerkiew w Łopience 

Łopienka to malowniczo położona, pomiędzy wzgórzami dolina i nieistniejąca już, bo wysiedlona wieś. Znajduje się tutaj wyremontowana, murowana, greckokatolicka cerkiew pw. św Męczennicy Paraskewii. Wybudowana prawdopodobnie w połowie XVIII wieku jest popularną atrakcją turystyczną i celem wielu pielgrzymek. Wiecej o cerkwi w Łopience

Wracając z Bieszczadów przez Baligród warto wstąpić do położonej na uboczu, opustoszałej Żernicy. Znajduje się tutaj odrestaurowana cerkiew św. Bazylego i szybowisko. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy