Dzień Radia to polskie święto, które upamiętnia uchwalenie i podpisanie wytycznych do ustawy radiotelefonicznej. Jest to jednak symboliczne święto – na pierwszą audycję radiową trzeba było poczekać jeszcze 2 lata. 

Bieszczady też miały swoje radio. 

23 czerwca 1997 r. oficjalnie wystartowało Radio Bieszczady – regionalna rozgłośnia z siedzibą w Sanoku, nadająca na różnych częstotliwościach z Rzeszowa, Ustrzyk Dolnych, Czarnorzek k. Krosna i Góry Tokarnia k. Sanoka

W Radiu Bieszczady audycje i listy przebojów były autorskie. Słuchając stacji odczuwało się bieszczadzki klimat. W ramówce znalazło się miejsce na konkursy, audycje tematyczne, wiadomości z regionu i na prawdziwą pasję. Radio reprezentowało muzykę alternatywną, poezję śpiewaną, a w eterze słychać było m.in przeboje Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowina, KSU czy Marka Grechuty.

Radio Bieszczady było wszędzie: zimą na stokach, latem nad wodą. Było współorganizatorem Festiwalu „Bieszczadzkie Anioły”, organizatorem Festiwalu Piosenki Szantowej „Wyspa” oraz Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Cypel”. Zresztą festiwal pod nazwą EKO Cypel nadal odbywa się każdego roku w Polańczyku. W zimie na wyciągach narciarskich, a w lecie nad Soliną i w górach

Po 10 latach nadawania, 3 grudnia 2007 r. Radio Bieszczady przeszło do historii. Spółka została odkupiona przez sieć Eska. Dlatego w czerwcu w Sanoku odbył się pożegnalny koncert Radia Bieszczady. Gwiazdami wieczoru był zespół KSU i Lombard. 

4 grudnia 2007 roku Radio Bieszczady zmieniło nazwę i przyłączone zostało do sieci VOX FM.  VOX FM Bieszczady nadawało do września 2009 roku. Potem w eterze został program Radio Eska Rzeszów .