Czy wiecie, że na terenie powiatu bieszczadzkiego znajduje się pewne wyjątkowe miejsce, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody, na łonie natury można jednocześnie gotować, wypiekać chleb, proziaki i inne wyroby piekarnicze i cukiernicze czy też posiedzieć przy ognisku? Wszystkie te czynności umilają tutaj kojące dźwięki szumiącej wody i lasu oraz śpiewu ptaków...
– zachwalają przedstawiciele powiatu bieszczadzkiego w mediach społecznościowych.
Leśnicy i urzędnicy z powiatu bieszczadzkiego zachęcają do odkrycia niezwykłego zakątka, który łączy w sobie piękno przyrody oraz magię wspólnego gotowania i wypiekania. W malowniczo położonym uroczysku Puchary, można spędzić czas na łonie natury, jednocześnie delektując się radosnym dźwiękiem szumiącego strumienia, melodią śpiewających ptaków oraz szumem drzew.
Fot. Powiat Bieszczadzki
Uroczysko Puchary znajduje się pomiędzy wsiami Ropienka Górna i Leszczowate, na terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. To wyjątkowe miejsce jest otoczone pięknymi krajobrazami, a jego centralnym elementem jest pięć stawów, które pełnią funkcję zbiorników retencyjnych. Stawy te są nie tylko atrakcją dla odwiedzających, ale również stanowią naturalne schronienie dla dzikich zwierząt, co sprawia, że nasza przygoda z naturą staje się jeszcze bardziej fascynująca.
Osoby pragnące odwiedzić to magiczne miejsce znajdą na miejscu wszystkie niezbędne udogodnienia. Na odwiedzających czeka dziesięć oznaczonych miejsc parkingowych, a jedno z nich jest przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. W sercu uroczyska znajduje się przestronna wiata, doskonale wyposażona w stoły i ławki, a także piec, który zachęca do wspólnego pieczenia chleba czy innych smakołyków. Obok wiaty stworzono także miejsce na ognisko, gdzie można spędzić przyjemne chwile, grillując i delektując się smakiem kiełbasy przy ognisku. Dodatkowo, w okolicy znajdują się podobne wiaty w Holicy oraz na Przełęczy nad Żłobkiem, co pokazuje, że bieszczadzkie władze dbają o turystów i ich komfort w obcowaniu z naturą. Na terenie uroczyska nie brakuje również tablic informacyjnych, które przybliżają odwiedzającym lokalną florę i faunę, a także ciekawostki związane z regionem.
To magiczne miejsce, które powstało dzięki zaangażowaniu Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne oraz Lasów Państwowych, jest zarówno doskonałą propozycją dla turystów, jak i idealnym miejscem dla mieszkańców regionu, którzy pragną spędzić czas w pięknym otoczeniu natury.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.