Wędrówka po Połoninie Caryńskiej dostarcza wielu wrażeń, ale jeden element krajobrazu przykuwa szczególną uwagę. Na jednym ze zboczy, wśród rozległych połonin i gęstych lasów, znajduje się skupisko drzew ułożonych w kształt serca. Nie jest to dzieło człowieka, lecz efekt naturalnego ukształtowania roślinności, który od lat fascynuje turystów i fotografów.
Choć „bieszczadzkie serce” można podziwiać przez cały rok, to w zależności od pory roku zmienia ono swój charakter. Zimą, pokryte śniegiem, kontrastuje z otaczającą przestrzenią. Wiosną i latem intensywna zieleń podkreśla jego kształt, a jesienią nabiera złoto-rdzawych barw, czyniąc krajobraz jeszcze bardziej malowniczym.
Jak dotrzeć na Połoninę Caryńską?
Widok na „bijące serce Bieszczad” dostępny jest dla każdego, kto zdecyduje się na wędrówkę Połoniną Caryńską. Na szczyt można dostać się kilkoma szlakami z Ustrzyk Górnych, Brzegów Górnych oraz Przełęczy Wyżniańskiej. Bez względu na wybraną trasę, widok, który czeka na szczycie, jest wart każdego wysiłku. Przeczytaj więcej o Połoninie Caryńskiej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.