Bieszczadzka Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego informuje, że aktualnie w górach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.
Trudne warunki do górskich wędrówek w Bieszczadach
Na szlakach turystycznych zalega świeży, miejscami grząski śnieg, utrudniający poruszanie się, a grubość pokrywy waha się od 20 do 130 centymetrów w miejscach nawianych. Na niektórych fragmentach występują wiszące oblodzone gałęzie.
W takich warunkach zalecane są rakiety śnieżne, miejscami raczki oraz kije trekkingowe. Ułatwi to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem
– informują pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Parkingi są na bieżąco odśnieżane
Parkingi będące w zarządzie Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Wołosatem, Ustrzykach Górnych (wejście w kierunku Połoniny Caryńskiej), Brzegach Górnych i na Przełęczy Wyżniańskiej są regularnie odśnieżane i dostępne do pozostawiania samochodów.Cały czas droga na odcinku Tarnawa Niżna – parking Bukowiec, z którego można wyruszyć w kierunku Źródeł Sanu przejezdna jest tylko do skrzyżowania z tak zwaną drogą błękitną, znajdującą się około 400 metrów od miejsc, gdzie pozostawimy samochód. Dalej zalecany jest przejazd tylko i wyłączenie pojazdem z napędem 4x4.
Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna - Dźwiniacz Górny” w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie - baza „Nad Roztokami”
– dodaje Bieszczadzki Park Narodowy.
Ze względu na krótki dzień, początek wycieczek górskich zalecany jest na godziny poranne i warto tak zaplanować trasę, aby zakończyć ją jeszcze przed zmrokiem. Należy też nie podejmować wędrówek samotnie.
źródło: Bieszczadzki Park Narodowy
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.