Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miast, miasteczek i wiosek w całej Polsce. Każdego roku w ostatni weekend stycznia od wczesnego poranka wolontariusze zbierają pieniądze do puszek, a w wielu miejscach organizowane są różne imprezy. Cel jest jeden. Zebrać jak najwięcej datków na sprzęt, który następnie trafia do szpitali. Tegoroczna edycja wesprze leczenie płuc zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Świąteczna orkiestra zagra w tym roku między innymi w Lesku, Ustrzykach Dolnych i Wetlinie.
Całe przedsięwzięcie związane jest również z różnymi licytacjami, które są okazją nie tylko do wsparcia celu finału, ale również do upolowania niezwykłych przedmiotów. Aukcje odbywają się zarówno tradycyjnie, jak i online.
Z Marszałkiem na Łopiennik - z Nóżką po Łopience
Razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrają też Lasy Państwowe. Wśród wielu licytacji prowadzonych w internecie za pośrednictwem platformy allegro.pl, wartym zwracania uwagi jest to, w którym zwycięzcy wybiorą się na bieszczadzką wędrówkę z Edwardem Marszałkiem, leśnikiem, przewodnikiem, ratownikiem górskim oraz Kazimierzem Nóżką, jednym z najpopularniejszych leśników w Polsce, znawcą, tropicielem i dobrym duchem bieszczadzkich misiów. Pierwszy etap wycieczki to wejście na szczyt Łopiennika (1069 m n.p.m.) w Bieszczadach oraz wspólne czytanie na polanie szczytowej „Pieśni o ziemi naszej” Wincentego Pola. Podczas wędrówki nie zabraknie niezwykle ciekawych opowieści o lesie, żyjących tam zwierzętach, a także poszukiwań tropów i śladów niedźwiedzi.
Fot. allegro.pl
Dalszy plan tego dnia zakłada zejście ze szczytu do Łopienki, gdzie na osoby, które zaproponują najwyższą kwotę w licytacji WOŚP czekać będzie słynny leśniczy Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród.
Tam zwiedzimy cerkiew i siądziemy przy ognisku, a może nawet przy dymiącej retorcie u pana Józefa. Dla zwycięzców licytacji przewidziano ciekawe pamiątki, w tym unikalne wydanie „Pieśni o ziemi naszej” oraz książki autorstwa Edwarda Marszałka i Kazimierza Nóżki – czytamy w opisie licytacji.
Jak przekazują organizatorzy, grupa może składać się maksymalnie z czterech osób, a dojazd do Cisnej i powrót z Cisnej leży po stronie uczestników wyprawy. Podczas wydarzenia, którego termin bez względu na pogodę przypada na 20 kwietnia (rocznica urodzin Wincentego Pola) lub 21 kwietnia, zostanie zapewniona opieka ratownika Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.