Dzięki gruntownej modernizacji oznakowania fragmentu ścieżki turystycznej Przysłup Caryński – Krywe nad Sanem, turyści mogą cieszyć się nie tylko pięknymi widokami, ale także bardziej komfortowym i bezpiecznym przejściem. Remont szlaku turystycznego to nie tylko kwestia poprawy infrastruktury, ale również inwestycja w rozwój turystyki w regionie. Cieszymy się, że możemy zaprosić turystów do odkrywania tego szlaku w nowej, lepszej odsłonie. Mamy nadzieję, że zakończona modernizacja stanie się inspiracją do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i odkrywania uroków natury w pełnej krasie. Oczywiście – tylko w Gminie Lutowiska
– nie kryją zadowolenia przedstawiciele gminy Lutowiska.
Przysłup Caryński, leżący na wysokości 795 m n.p.m., to niezwykle ważny punkt widokowy w Bieszczadach Zachodnich. Zlokalizowany pomiędzy Połoniną Caryńską a Magurą Stuposiańską, przyciąga turystów nie tylko swymi widokami, ale również historią. U dołu przełęczy znajduje się Koliba Studencka, a nieopodal istniała kiedyś wieś Caryńskie, będąca częścią Akcji Wisła. Obecnie, z Przysłupu Caryńskiego rozciąga się zachwycający widok na Bukowe Berdo oraz grupę Tarnicy, sięgając aż po Halicz.
Fot. Urząd Gminy Lutowiska
Szlaki turystyczne prowadzące do Przysłupu Caryńskiego są różnorodne i dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Zielony szlak znany jest z trasy Wetlina Kościół – Dział – Mała Rawka, co czyni go jedną z bardziej popularnych opcji wędrówek. Żółty szlak z Bereżek również prowadzi do tego pięknego miejsca, a dodatkowo ścieżka dydaktyczna z Nasicznego sprawia, że region jest przyjazny dla edukacji ekologicznej, łącząc w sobie aspekty atrakcyjności turystycznej i kształcenia.
Krywe to kolejny punkt, który warto odwiedzić podczas pobytu w tej okolicy. Wieś ma bogatą historię sięgającą 1502 roku, kiedy to została lokowana na prawie wołoskim. Warto zaznaczyć, że Krywe doświadczyło wielu zmian w ciągu swojego istnienia, w tym zniszczeń podczas II wojny światowej, co wpłynęło na demograficzny i infrastrukturalny krajobraz tej miejscowości.
Zarówno Przysłup Caryński, jak i Krywe nad Sanem oferują unikalne doświadczenia dla turystów pragnących obcować z naturą, zdobywać górskie szczyty oraz poznawać bogatą historię regionu. Modernizacja oznakowania szlaków to krok w stronę zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa turystycznego, co z pewnością przyczyni się do większego zainteresowania tym wspaniałym zakątkiem Polski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.