Reklama

Reklama

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe będzie miało nową siedzibę. Powstał już projekt budynku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe będzie miało nową siedzibę. Powstał już projekt budynku - Zdjęcie główne

foto Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe od 2019 roku stało się dysponentem 17 zespołów ratownictwa i podmiotem odpowiedzialnym za zabezpieczenie mieszkańców na terenie całego obszaru bieszczadzkiego. Obecna siedziba BPR zlokalizowana jest w niewielkim budynku w Sanoku. Mając na uwadze jak najszybsze rozwiązanie wszelkich problemów podjęto decyzję o budowie nowej.

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe obejmuje teren 4 powiatów

W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się wokół Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Związane było z przekazaniem do podstacji w Komańczy nowego pojazdu oraz ambulansem z agregatem prądotwórczym i sprzętem medycznym, który trafi do Lwowskiego Regionalnego Centrum Ratownictwa Medycznego i Medycyny Katastrof we Lwowie. Z uwagi na poprawienie warunków i zlikwidowaniu wszelkich problemów lokalowych podjęto decyzję o budowie nowej siedziby bieszczadzkiego pogotowia.  

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w wyniku wprowadzonych zmian w organizacji systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w 2019 roku stało się dysponentem 17 zespołów ratownictwa i podmiotem odpowiedzialnym za zabezpieczenie mieszkańców całego obszaru bieszczadzkiego, obejmującego teren 4 powiatów

– tłumaczy Beata Pieszczoch.

Dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego podkreśliła, że rozszerzenie struktur spowodowało narastające problemy okaowe, które na początku tworzenia jednostki schodziły na dalszy plan. W ostatnim czasie bardzo się nasilają i wymagają uporządkowania w celu zapewnienia sprawnego działania pogotowia i jego dalszego rozwoju.

Tak duża jednostka wymaga odpowiedniego zaplecza lokalowego, które zapewni dobre warunki techniczne do bieżącego utrzymania ambulansów, jak również odpowiednie warunki i pomieszczenia dla zespołów ratownictwa i pracowników administracyjnych

– dodaje dyrektor.

Powstanie nowa siedziba pogotowia

Obecna siedziba administracji Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego to mały budynek przy ulicy Jezierskiego w Sanoku. Podstacja zespołów ratownictwa mieści się w pomieszczeniach wynajmowanych w szpitalu, które w niedługim czasie szpital będzie potrzebował na zaplecze socjalne dla laboratorium. Środki ochrony osobistej, sprzęt jednorazowy i medyczny przechowywany jest w dwóch wynajętych magazynach na terenie miasta. Brakuje też miejsca na salę dydaktyczną, która potrzebna jest na prowadzenie szkoleń dla pracowników oraz mieszkańców Sanoka.

Należy zwrócić też uwagę na fakt, że zarówno pandemia Covid -19, jak również działania podejmowane w związku z sytuacją na Ukrainie pokazały, że niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza, tj. rezerwowych ambulansów, sprzętu medycznego czy też zaplecza serwisowego i miejsca do dezynfekcji ambulansów.
Mając na uwadze jak najszybsze rozwiązanie powyższych problemów podjęto decyzję o budowie siedziby pogotowia. Starostwo Powiatowe w Sanoku przekazało na ten cel działkę w obrębie Dąbrówka. Obecnie trwają czynności związane z wykonaniem projektu, dlatego też Starostwo Powiatowe w Sanoku i BPR zabiegają o pozyskanie środków na zrealizowanie tej ważnej inwestycji.

Nowy obiekt Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego złożony byłby z części administracyjnej, pomieszczeń dla 3 zespołów ratownictwa przeniesionych z budynku szpitala, sali dydaktycznej do prowadzenia szkoleń, magazynów, a także archiwum i pomieszczeń technicznych, tj. garaże, warsztat, myjnia i miejsce do dekontaminacji karetek. Miałby powierzchnię około 1300 metrów kwadratowych.

Na działce planowana jest też lokalizacja magazynów zarządzania kryzysowego, które obecnie rozmieszczone są w kilku miejscach na terenie miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy