Reklama

Wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Opublikowano: 22 lutego 2021 11:30
Autor: AP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Zarząd Fundacji „ W Trosce o Życie” jest realizatorem programu: „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością" - edycja 2020-2021

Opieka wytchnieniowa to usługa opiekuńcza polegająca na odciążeniu faktycznych opiekunów osób z niepełnosprawnością poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.

Program kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne do niego.


Czytaj także: Czy w Ustrzykach Dolnych są odśnieżane miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych? [ZDJĘCIA]


Jego celem jest udzielenie wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością bądź w ośrodku wsparcia w ramach pobytu dziennego lub całodobowego.

Program zapewnia także możliwość skorzystania przez opiekunów ze specjalistycznego poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego oraz podniesienie umiejętności i wiedzy z zakresu opieki, pielęgnacji, rehabilitacji czy dietetyki.

Wszystkie informacje dotyczące programu mozna uzyskać w siedzibie Fundacji:

Fundacja "W Trosce o Życie"

36 - 200 Brzozów, ul. Rzeszowska 14

tel.: 797 716 357

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.