Podsumowanie piłkarskiego weekendu: Pierwsze punkty zespołów klasy B

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysoka wygrana Ustrzyk Dolnych, mecz straconej szansy w Olszanicy i pierwsze punkty zespół klas B – podsumowanie piłkarskiego weekendu.

Klasa okręgowa

W piątym meczu krośnieńskiej klasy okręgowej zespół z Ustrzyk Dolnych udał się do Jedlicza, gdzie rozegrał mecz z tamtejszą Naftą. Już od pierwszych minut przyjezdni przejęli inicjatywę gry. Przeciwnik został zepchnięty do defensywy, a niewiele akcji ofensywnych przełożyło się na bardzo niską skuteczność pod bramką Dariusza Półkoszka. Wynik meczu dopiero w 35. minucie otworzył były gracz Nafty – Radosław Macnar

Przez pierwsze 15 minut po zmianie stron gospodarze atakowali bramkę rywala, śmielej wyprowadzali akcje ofensywne. Po kilkunastu minutach przełożyło się to na trafienie wyrównujące. Radość piłkarzy z Jedlicza nie trwała zbyt długo. Po trafieniu Pawła Ziemby w 55. minucie, ponownie gospodarze byli zmuszeni cofnąć się na własną połowę a każdy ich błąd podopieczni trenera Grzegorza Tkaczyka skutecznie wykorzystywali, wyprowadzając cały czas kolejne akcje. Ostatecznie Arłamów Ustrzyki Dolne odniosły zwycięstwo i tym samym umacniają się na fotelu lidera krośnieńskiej klasy okręgowej z dorobkiem trzynastu punktów.

W drugim spotkaniu Szarotka Uherce przed własną publicznością podzieliła się punktami z Brzozovią Brzozów. Gospodarze na przestrzeni całego spotkania lepiej konstruowali akcję, jednak mimo wielu sytuacji bramkowych zabrakło skuteczności. Na listę strzelców w zespole Szarotki wpisał się Artur Burkiet

Nafta Jedlicze – MKS Arłamów Ustrzyki Dolne 1:5 (0:1)

0:1 Radosław Macnar 34’

1:2 Paweł Ziemba 55’

1:3 Radosław Macnar 64’

1:4 Mateusz Kuzio 68’

1:5 Dawid Hawaj 89’

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne: Dariusz Półkoszek, Daniel Rąpała, Kamil Groborz, Hanson Kumah-Doe, Fabian Winnicki, (70’ Sebastian Matiasik) Mateusz Kuzio, Kamil Walaszczyk, (82’ Krystian Skwara) Paweł Ziemba, (53’ Kamil Dobrzański) Igor Jacenkiw, (64’ Dawid Hawaj) Filip Fundanicz i Radosław Macnar.

Szarotka Uherce – Brzozovia Brzozów 1:1 (0:0)

1:1 Artur Burkiet 70’

Szarotka Uherce: Dominik Pasierbowicz, Jarosław Zaniewicz, Kamil Nestorowicz, Tomasz Hańczyk, Artur Burkiet, Maciej Kuzicki, Grzegorz Pancerz, (75’ Daniel Chlebicki) Mateusz Leszczak, Kamil Jakiel, (75’ Hubert Zaniewicz) Kacper Jaremczuk i Adrian Lorenowicz.

Klasa A

Do ciekawego starcia doszło w Jankowcach, gdzie BKS grał z Osławą Zagórz. Mecz odbywał się przy intensywnych opadach deszczu, co powodowało ogromne utrudniania dla obu zespołów. Fatalny początek zaliczyli goście, którzy już w pierwszych minutach stracili bramkę. W ciągu pierwszego kwadransa Bieszczady Jankowce wyprowadziły pięć akcji przy jednej sytuacji Osławy. Po około dwudziestu minutach gra toczyła się już pod dyktando Zagórza. W ciągu tego czasu na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Jakub Czura oraz jedno trafienie dorzucił Daniel Bańczak

W pozostałych spotkaniach Nelson Polańczyk ograł w stadionie w Baligrodzie Orła Bażanówka 4:2, Lotniarz Bezmiechowa zremisował ze Zgodą Zarszyn 4:4 a Sanovia Lesko z Victorią Pakoszówka

Nelson Polańczyk – Orzeł Bażanówka 4:2 (3:1)

1:0 Miłosz Galant 33’

2:0 Maciej Benewiat 39’

3:1 Miłosz Galant 44’

4:2 Miłosz Galant 69’

Nelson Polańczyk: Bartłomiej Maślany, (85’ Tomasz Marcinik) Maciej Benewiat, (90’ Jakub Franos) Radosław Fedor, Sebastian Głaz, Dariusz Głaz, Marcin Sadowski, Mateusz Wasylewicz, Piotr Wronowski, Patryk Wronowski, (75’ Mateusz Wronowski) Miłosz Galant i (57’ Kajetan Thym) Mariusz Wethacz.

Bieszczady Jankowce – MKS Osława Zagórz 1:3 (1:1)

1:0 Marek Jarosz 5’

1:1 Jakub Czura 44’

1:2 Daniel Bańczak 75’

1:3 Jakub Czura 82’

Bieszczady Jankowce: Konrad Namirowski, Mateusz Bryndza, (80’ Marcin Sidorski) Kacper Bryndza, Dawid Kaliciński, Daniel Lipka, (53’ Andrzej Zieliński) Łukasz Pawlak, Marek Jarosz, Paweł Stefanowski, Mateusz Uzdejczyk, (73’ Maciej Uzdejczyk) Krystian Uzdejczyk i (70’ Dominik Bryndza) Kamil Uzdejczyk.

MKS Osława Zagórz: Arkadiusz Mindur, (79’ Radosłąw Filipowicz)  Daniel Bańczak, Jakub Czura, Grzegorz Kowalczyk, Piotr Kowalski, (85’ Maksymilian Muszyński) Kamil Łącki, Adam Marcinik, Adam Pisaniak, (10’ Kamil Szczepaniak) Paweł Rachwał, Miłosz Stach i Dominik Szajdek.

Lotniarz Bezmiechowa – Zgoda Zarszyn 4:4 (4:2)

1:0 Adrian Józefczyk 8’

2:0 Karol Szmyd 14’

3:0 Marcin Otta 24’

4:1 Marcin Otta 30’

Lotniarz Bezmiechowa: Janusz Karwaj, Adrian Józefczyk, Bartosz Adamski, Bartłomiej Kabala, (50’ Kacper Dunaj) Damian Mularz, (78’ Mateusz Biłas) Sebastian Mularz, Bartosz Maślak, Karol Szmyd, Hubert Otta, (66’ Mariusz Mularz) Marcin Otta i Paweł Otta.

Victoria Pakoszówka – Sanovia Lesko 2:2 (1:0)

2:1 Patryk Latusek 51’

2:2 Łukasz Wróbel 83’

Sanovia Lesko: Jakub Krzywiński, Rafał Szczygieł, Krzysztof Samuś, Rafał Markowski, Rafał Paszkowski, Jacek Zięba, (46’ Mateusz Terlecki) Janusz Hydzik, Łukasz Wróbel, (87’ Andrzej Dadaś) Piotr Rajchel, Przemysław Furman i Patryk Latusek.

Klasa B

Mecz straconej szansy – tak mecz w Olszanicy komentują piłkarze z Lutowisk. LKS na własnym terenie wygrał z Otrytem 2:1 i awansował na drugą lokatę w ligowej tabeli B klasy. Obie ekipy wkroczyły na murawę bardzo zdeterminowane, co pokazała bardzo wyrównana gra. Wynik meczu w 22. minucie otworzył Adam Prajzner. Jedenaście minut później do wyrównania doprowadził Yurii Dubravskyi

W drugiej połowie przez ewidentny faul, sędzia bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Arkadiusz Józefiak, który dał gospodarzom pierwsze punkty w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021.

W pozostałych meczach LKS Czaszyn zdobył komplet punktów w starciu z Zalewem Myczkowce a Pionier Średnia Wieś z Juventusem Poraż

LKS Olszanica – Otryt Lutowiska 2:1 (1:1)

1:0 Adam Prajzner 22’

1:1 Yurii Dubravskyi 31’

2:1 Arkadiusz Józefiak 63’

LKS Olszanica: Łukasz Rachwalski, Artur Fedycki, Paweł Jaworski, Radosław Jordan, Tomasz Harabasz, Hubert Kurnyta, Paweł Piechocki, Arkadiusz Józefiak, Kamil Konopelski, Krystian Wójtowicz i Adam Prajzner.

Otryt Lutowiska: Andrzej Pawlak, Marcin Ochwald, (75’ Łukasz Herbut) Mateusz Konik, Miłosz Pleskacz, Kamil Steciuk, Michał Winiarski, (35’ Marek Budzowski) Miłosz Chrapkiewicz, Kamil Dawidowicz, (46’ Patryk Przybyła) Robert Filip, Mateusz Kurmel i Yurii Dubravskyi.

LKS Czaszyn – Zalew Myczkowce 3:1 (2:1)

1:0 Kamil Wyczesany 10'