Reklama

Farma fotowoltaiczna PGE w Lesku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE uruchomiła nową elektrownię fotowoltaiczną PV Lesko. Jednomegawatowa inwestycja składa się z blisko 3 tysięcy paneli o mocy 350 W każdy zamontowanych na powierzchni 2 ha.

Elektrownia fotowoltaiczna PV Lesko została wyposażona w panele monokrystaliczne. To obecnie najbardziej wydajna i efektywna technologia, dominująca na rynku. Sprawność tego typu ogniw szacuje się na poziomie 18-20 proc. Mogą one produkować energię elektryczną niezależnie od pogody, nawet przy niskim poziomie naświetlenia, w warunkach typowych dla stref klimatycznych występujących w Polsce.

 

   Uruchomienie czterech jednomegawatowych instalacji fotowoltaicznych, których roczna produkcja na poziomie 4 tys. MWh pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną ok. 2700  gospodarstw domowych to dopiero początek naszych inwestycji słonecznych. Celem realizowanego przez Grupę Kapitałową PGE Programu PV  jest zbudowanie w ciągu dekady instalacji PV o łącznej mocy nawet 2,5 GW i  umocnienie się na pozycji lidera rynku OZE w Polsce - mówi Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

 

Podczas uroczystości PGE Energia Odnawialna przekazała darowiznę w formie czeku o wartości 10 000 zł dla szpitala w Lesku

 

 

źródło: Materiały prasowe PGE

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE