Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Ekstremalne Bieszczady czyli Runmageddon w Lesku

wiadomosci Tej lokalizacji nie spodziewał się nikt. Wielu obstawiało, że Runmageddon powróci na Kocierz lub na śląskie tereny JSW. Tym razem jednak Organizator postawił na zupełną nowość.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 16 października 2020 09:00 | Aktualizacja: 16 października 2020 07:29

Runmageddon, organizator najpopularniejszego w Polsce cyklu biegów z przeszkodami, po raz pierwszy zawita w malowniczy rejon Bieszczad. 24 i 25 października zawodnicy z całego kraju zmierzą się z ekstremalnym wyzwaniem w Lesku. Będzie to ostatni event w sezonie 2020, kończący tegoroczne zmagania.

 

Na Podkarpacie ściągną jak zawsze debiutanci, miłośnicy sportów ekstremalnych oraz fani najtrudniejszych formuł w roku – Hardcore i Ultra. Na tych, którzy wybiorą trasę Hardcora czeka wyzwanie 21 kilometrów najeżone 70 przeszkodami. Ci natomiast, którzy zdecydują się na Ultra zmierzą się z dwoma okrążeniami trasy Hardcora, łącznie więc będą musieli pokonać 42 kilometry i 140 przeszkód. Uczestnicy w trakcie swojego wyzwania będą mogli napić się ciepłej herbaty i doładować specjalnymi przekąskami w specjalnie przygotowanych do tego punktach, a na szczęśliwców, którzy dotrą do mety czekać będzie ciepły posiłek zapewniany przez partnera Organizatora, czyli firmę Melvit.

 

Dla tych, którzy chcą podjąć się wyzwania, ale na mniejszym dystansie, przewidziana jest formuła Rekrut, czyli 6 kilometrów z 30 przeszkodami.

 

Chętni mogą dokonać zapisu online za pośrednictwem strony www.runmageddon.pl, na której mają okazję zapoznać się także z kalendarzem nadchodzących imprez w sezonie 2021.

 

Czym jest Runmageddon?

 

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie.

 

PATRONAT MEDIALNY

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 dni temu | ocena +0 / -0

    Zatroskany

    Czy to jest odpowiedni czas na taką imprezę,czy ktoś się zastanawia z organizatorow jaka odpowiedzialność na nich spoczywa,jeżeli dojdzie do zakażeń na wirusa covid19.Czy liczy się tylko zabawa i zysk.