Zwycięstwo sanoczan po ciężkiej walce na Stadionie Zimowym w Sosnowcu

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Sowa

Zwycięstwo sanoczan po ciężkiej walce na Stadionie Zimowym w Sosnowcu - Zdjęcie główne

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 1:2 | foto Tomasz Sowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Drużyna Ciarko STS Sanok po raz drugi zmierzyła się z Zagłębiem Sosnowiec w sezonie 2020/2021. W Sanoku sanoczanie pokonali sosnowiczan 1-0 i także tym razem sięgnęli po komplet punktów, pokonując Zagłębie na Stadionie Zimowym 2-1.

Mimo przewagi w strzałach drużyny gospodarzy wspaniale w sanockiej bramce spisywał się czeski bramkarz Ciarko STS, Patrik Spesny, który zatrzymał 35 z 36 strzałów, jakie na jego bramkę skierowali gracze Zagłębia.

Sosnowiczanie na prowadzenie wyszli w ósmej minucie meczu. Po strzale Kascaka i wypuszczeniu krążka przez Spesnego, krążek po dobitce lokuje w bramce sanoczan Dubinin. Goście mieli swoje szanse po uderzeniach Finów Elo i Viikili.

W drugiej odsłonie dobra okazja na początku Riku Sihvonena, który nie potrafił pokonać Portera. W 26 minucie padło wyrównanie dla sanoczan. Autorem trafienia był Marek Strzyżowski. Popularny "Fryzjer" precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonuje bramkarza gospodarzy. Kolejne szanse gości po strzałach Konrada Filipka, czy Eetu Elo, ale wynik nie zmienia się do końca II tercji. Zagłębie miało aż dziewięć gier w przewadze w całym spotkaniu, ale nie potrafiło przełożyć ich na strzelenie bramek.

III część spotkania zaczyna się od świetnej okazji Viikili, jednak Fin nie potrafił wyprowadzić swojej drużyny na prowadzenie. Po drugiej stronie lodowiska świetne szanse mieli Rosjanie w barwach Sosnowca. Rozstrzygnięcie meczu przyszło w 48 minucie po trafieniu Jesperi Viikili, który tym razem zdołał pokonać Portera. Przy trafieniu asystował Riku Sihvonen, który był w całym meczu bardzo aktywny. W 58 minucie kolejna fantastyczna interwencja Spesnego, który świetnie broni uderzenie z bliska Bashirova.

Sanoczanie sięgają po komplet punktów i w tabeli mają ich już 14, umacniając się na ósmej pozycji.

W innych meczach:

Comarch Cracovia - GKS Tychy 2-4

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2-5

KH Energa Toruń - GKH Stoczniowiec Gdańsk 6-0

Tauron KH Podhale - Re-Plast Unia Oświęcim 4-2

Teraz przerwa na reprezentację i mecze towarzyskie z Węgrami. Kolejny mecz Ciarko STS Sanok rozegra na własnym lodowisku z GKS Katowice.

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

1:0 Andrej Dubinin - Eduard Kaščak, Jewgienij Nikiforow (07:57)

1:1 Marek Strzyżowski - Maciej Witan (26:10)

1:2 Jesperi Viikilä - Riku Sihvonen (47:12)

Strzały: 36-22

Kary: 6-18

Ciarko STS Sanok: Patrik Spesny - Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk; Jakub Bukowski, Maciej Witan, Marek Strzyżowski - Eemeli Piippo, Yauhienij Kamienieu; Riku Sihvonen, Jesperi Viikilä, Eetu Elo - Karol Biłas, Hubert Demkowicz; Marcin Biały, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec - Tymoteusz Glazer, Tomasz Skokan; Konrad Filipek, Damian Ginda i Szymon Dobosz.

Trener: Marek Ziętara