Ciarko STS wyraźnie słabsze od katowiczan! [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Sport Ciarko STS Sanok przegrywa bardzo wyraźnie na swoim lodowisku z drużyną GKS Katowice 0-5, będąc niestety drużyną dużo słabszą w każdym elemencie gry.

GKS Katowice wyraźnie pokonał na sanockiej "Arenie" Ciarko STS 5-0 w pierwszym meczu Polskiej Hokej Ligi po przerwie na kadrę. Goście byli lepsi w każdym elemencie sztuki hokejowej i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

Od początku inicjatywa po stronie katowiczan, których już w czwartej minucie meczu na prowadzenie wyprowadza Mateusz Michalski. Wykorzystał on sytuację sam na sam i pokonał Patrika Spesnego. Kolejne szanse dla Katowic mieli Starzyński, Fraszko i Nahuńko, ale na posterunku był dobrze dysponowany czeski goaltender gospodarzy. Sanoczanie też mieli swoje okazje, ale Bukowski, Dobosz i Elo nie potrafili znaleźć drogi do bramki Ślązaków. W 16 minucie Stoklasa trafia na 2-0 dla gości, z najbliższej odległości pokonując Spesnego.

II tercja to dalej przewaga i więcej szans katowiczan. Łopuski, Wanat i Franssila nie wykorzystują dogodnych sytuacji bramkowych. Jednak w końcu wynik się zmienia. W 28 minucie drogę do bramki czeskiego bramkarza gospodarzy znajduje Bartosz Fraszko. Sanoczanie mieli swoje okazje, ale Elo, Sihvonen i Viikilä nie potrafili pokonać dobrze spisującego się Simbocha w katowickiej bramce. Viikilä był najbliżej zdobycia honorowego trafienia dla Ciarko STS, gdy w 39 minucie jego strzał obija słupek bramki rywali.

W III odsłonie kolejne szanse sanoczan na choćby honorową bramkę, ale marnują je Konrad Filipek i Marek Strzyżowski. Za to trafiają dwukrotnie goście; w 56 i 58 minucie w protokole jako strzelcy bramek zapisują się Krężołek i Kruczek. Gospodarze grali aż siedem razy w przewadze liczebnej, jednak żadnej z nich nie potrafili wykorzystać.

Przed sanoczanami teraz bardzo długa podróż nad morze i mecz w niedzielę ze Stoczniowcem Gdańsk, który pokonując dziś Zagłębie Sosnowiec zdobył pierwsze ligowe punkty w obecnym sezonie.

Ciarko STS Sanok - GKS Katowice 0-5 (0-2, 0-1, 0-2)

0-1 Mateusz Michalski-Dariusz Wanat - 3:55

0-2 Filip Stoklasa-Mikołaj Łopuski-Mateusz Zieliński - 15:56

0-3 Bartosz Fraszko-Grzegorz Pasiut-Patryk Krężołek - 28:28

0-4 Patryk Krężołek-Grzegorz Pasiut-Janis Andersons - 55:53

0-5 Maciej Kruczek-Jesse Rohtla-Dominik Nahuńko - 57:27

Strzały: 21-28

Kary: 2-14

Ciarko STS Sanok: Patrik Spesny - Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk; Jakub Bukowski, Maciej Witan, Marek Strzyżowski - Eemeli Piippo, Yauheni Kamienieu; Riku Sihvonen, Jesperi Viikilä, Eetu Elo - Tomasz Skokan, Hubert Demkowicz; Marcin Biały, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec - Tymoteusz Glazer, Bartosz Florczak; Konrad Filipek, Damian Ginda i Szymon Dobosz.