reklama

Żubry w Bieszczadach mogą mieć imiona, które sami zaproponujemy. Jest jeden warunek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe

Żubry w Bieszczadach mogą mieć imiona, które sami zaproponujemy. Jest jeden warunek - Zdjęcie główne

Żubry w Bieszczadach ] | foto Facebook/Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościW Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem, w tym roku przyszły na świat dwie jałówki. Teraz można dla nich zaproponować imiona, bowiem Nadleśnictwo Stuposiany zorganizowało specjalny konkurs.
reklama

W 2024 roku w zagrodzie pokazowej przyszły na świat dwie jałówki, które aktualnie nie mają swoich imion. Z tego powodu Nadleśnictwo Stuposiany po raz kolejny postanowiło zorganizować konkurs, którego celem będzie wybranie spośród przesłanych propozycji – dwóch najlepszych imion. Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia ważne, by były one niepowtarzalne i oryginalne.

Warunkiem konkursu jest zaproponowanie dwóch imion żeńskich rozpoczynających się od „PU…”, ponieważ to właśnie na te litery zaczynają się imiona żubrów z linii białowiesko-kaukaskiej, takiej jak hodowana w muczniańskiej zagrodzie.

Propozycje należy przesyłać na adres mailowy adam.szmilyk@krosno.lasy.gov.pl do 20 grudnia 2024 roku. Po tym terminie planowane jest spotkanie jury, które rozstrzygnie konkurs. Autorzy imion wybranych dla żubrów otrzymają nagrody. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać maksymalnie dwa różne imionażeńskie. W przypadku nadesłania  większej liczby imion pod uwagę będzie brane wyłącznie jedno imię męskie i dwa imiona żeńskie podane jako pierwsze
– informuje Nadleśnictwo Stuposiany.

reklama

Regulamin konkursu i wykaz zarejestrowanych już imion - sprawdź

Zagroda Pokazowa Żubrów w Mucznem – wyjątkowa atrakcja Bieszczadów

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Bieszczadach jest Zagroda Pokazowa Żubrów w Mucznem. Każdego roku miejsce to przyciąga setki tysięcy odwiedzających, którzy chcą z bliska podziwiać żubry w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Zagroda została otwarta w 2012 roku, a jej głównym celem jest poprawa kondycji genetycznej populacji żubrów oraz odbudowa historycznego stada „Górny San”. Żubry, jako gatunek, są podatne na wiele schorzeń, w tym gruźlicę, która stanowiła poważne zagrożenie dla dziko żyjącego stada na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. W zagrodzie przebywają przedstawiciele linii białowiesko-kaukaskiej, sprowadzeni z różnych krajów, w tym Polski, Francji, Niemiec i Szwajcarii.

reklama

Zagroda, położona w malowniczej dolinie na siódmym kilometrze drogi łączącej Stuposiany z Mucznem, zajmuje obszar około 9 hektarów. Teren jest porośnięty wiekowymi jodłami i świerkami, co stwarza doskonałe warunki dla żubrów. Przez środek przepływa potok, który dostarcza zwierzętom świeżej wody, a jednocześnie wzbogaca krajobraz.

To miejsce nie tylko oferuje turystom możliwość bliskiego kontaktu z jednym z najbardziej majestatycznych gatunków ssaków, ale również odgrywa kluczową rolę w ochronie i odbudowie populacji żubra w Polsce.

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama