reklama
reklama

Żubrze Dyktando. Sprawdź swoją siłę w 100 ortograficznych pułapkach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Żubrze Dyktando. Sprawdź swoją siłę w 100 ortograficznych pułapkach - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
29
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościW malowniczej scenerii Bieszczadów, gdzie dzikie krajobrazy spotykają się z bogatą tradycją, już po raz siódmy odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Dzień Żubra” w Lutowiskach, którego integralną częścią jest coroczne „Żubrze Dyktando”. W sobotę, 10 sierpnia, miłośnicy języka polskiego i przyrody ponownie zmierzyli się z wyzwaniami ortograficznymi, czerpiąc przy tym radość ze wspólnej zabawy i rywalizacji. Tegoroczna edycja przyciągnęła 21 uczestników, którzy stanęli do walki z setką starannie przemyślanych „pułapek” językowych.
reklama

„Żubrze Dyktando” to nie tylko konkurs, ale także święto miłośników języka polskiego, którzy zjeżdżają się do Lutowisk, aby połączyć zmagania ortograficzne z odkrywaniem piękna Bieszczadów. Tekst dyktanda nawiązywał do charakterystycznych miejsc tego regionu, takich jak Otryt, Chodak czy Trohaniec. Dzięki temu, uczestnicy mieli okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności językowe, ale także zanurzyć się w klimat Bieszczadów, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość tego konkursu.

Każda edycja dyktanda jest starannie przygotowywana, a autorzy tekstu dbają o to, by na uczestników czekały nieoczekiwane trudności. W tym roku, tekst obfitował w 100 ortograficznych pułapek, które wymagały nie tylko solidnej wiedzy, ale także pełnej koncentracji.

Mistrzyni Ortografii 2024: Katarzyna Rosłan

W tegorocznej edycji triumfowała Katarzyna Rosłan, która z zadaniem poradziła sobie niemal perfekcyjnie, popełniając zaledwie jeden błąd. Za swoje osiągnięcie otrzymała główną nagrodę – wyrzeźbiony żubrzy róg, który stanowi symboliczne trofeum tego konkursu. Nagroda ta, wykonana z dbałością o detale, ma nie tylko wartość artystyczną, ale także historyczną, nawiązując do tradycji i dziedzictwa Bieszczadów.

Fot. Kamil Mielnikiewicz

Obok zwyciężczyni, wyróżnienia otrzymali także Mikołaj Świstowski, Aneta Długosz, Agnieszka Fischer, Mirosław Koteras, Wanda Olech i Ida Waśniewska, którzy również wykazali się dużą biegłością w ortografii, zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji konkursu. Ich wysiłki zostały uhonorowane przez Pawła Biernackiego, zastępcę dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie oraz Edwarda Marszałka, autora tekstu dyktanda, a zarazem rzecznika prasowego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa, w skład której weszły Paulina Pawłowska, Ewelina Czycz, Marta Ziemniewicz, Marta Dybalska oraz Agnieszka Pyzocha. Ich zadaniem było nie tylko ocenić poprawność ortograficzną uczestników, ale również zapewnić sprawiedliwy przebieg rywalizacji. Wybór laureatów nie był łatwy, biorąc pod uwagę wysoki poziom przygotowania wszystkich uczestników.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama