reklama
reklama

Zimowa wędrówka z Przełęczy Wyżniańskiej na Połoninę Caryńską. Zobaczcie zdjęcia [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Zimowa wędrówka z Przełęczy Wyżniańskiej na Połoninę Caryńską. Zobaczcie zdjęcia [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
28
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościPołonina Caryńska to obowiązkowy punkt podczas górskich wędrówek po Bieszczadach. Miejsce to – podobnie jak inne – potrafi zachwycić o każdej porze roku, również w zimie jest tam pięknie, jednak bywa też niebezpiecznie. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z wędrówki zielonym szlakiem z Przełęczy Wyżniańskiej wykonane przez Dorotę Krynicką i Marka Zielonkę.
reklama

Warunki do uprawiania turystyki pieszej po górskich szlakach w Bieszczadach stają się coraz lepsze. To moment, kiedy można skorzystać z uroków zimy i wybrać się na wędrówkę, oczywiście decyzję o wyjściu na trasę należy podjąć z rozwagą uwzględniając możliwe załamanie się pogody. Nie wolno również zapomnieć o odpowiednim ubiorze i dobrze wyposażonym plecaku. Jak przekazuje Bieszczadzka Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, nadal obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed lawinami, pokrywa śniegu jest nierównomierna i kształtuje się od 20 do 40 centymetrów, w miejscach nawianych do 1,5 metra.

reklama

Zimowo z Przełęczy Wyżniańskiej na Połoninę Caryńską

W poniższej galerii zamieściliśmy zdjęcia wykonane przez Dorotę Krynicką i Marka Zielonkę, miłośników Bieszczadów, którzy swoimi fotografiami zamieszczanymi na wielu bieszczadzkich grupach facebookowych, pokazują na bieżąco ten piękny zakątek Polski. Najnowsze z nich zostały zrobione podczas wędrówki zielonym szlakiem z Przełęczy Wyżniańskiej na Połoninę Caryńską.

reklama

Fot. Marek Zielonka

Ścieżka rozpoczynająca się na Przełęczy Wyżniańskiej, między Wetliną a Ustrzykami Górnymi, to najkrótsza trasa prowadząca na Połoninę Caryńską. Na przełęczy znajduje się duży parking, na którym zostawiamy nasz pojazd. Pierwszy drogowskaz informuje nas, że wędrówka na grzbiet połoniny zajmie nam jedną godzinę (przybliżony czas przejścia w okresie letnim). Pierwszy etap wiedzie odkrytym terenem, gdzie za sprawą dość stromych zboczy szybko osiągamy wysokość. Po dotarciu do granicy lasu, warto się zatrzymać i odwrócić się, by – przy dobrej widoczności – ujrzeć panoramę między innymi na Małą i Wielką Rawkę.

reklama

Po krótkiej przerwie czeka na nas jeden z najtrudniejszych etapów tej ścieżki, czyli strome podejście po schodach. Po tym przekraczamy górną granicę lasu. Ostatni fragment zielonego szlaku wiedzie zboczem połoniny, a wysiłek wynagradzają dostępne już z tego poziomu piękne widoki. Po wyjściu na grań Połoniny Caryńskiej, gdzie szlak zielony łączy się ze szlakiem czerwonym, warto kontynuować spacer w kierunku szczytu połoniny, czyli Kruhly Wierch, który osiąga się po kolejnych kilkunastu minutach. Z tego miejsca widoki – przy dobrej przejrzystości powietrza – są najpiękniejsze.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama