reklama
reklama

Zderzenie pociągu z samochodem w Bezmiechowej. O krok od tragedii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Lesko

Zderzenie pociągu z samochodem w Bezmiechowej. O krok od tragedii - Zdjęcie główne

Zderzenie pociągu z samochodem w Bezmiechowej | foto KPP Lesko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościPoranne zdarzenie na przejeździe kolejowym w Bezmiechowej mogło zakończyć się tragicznie. 31-letni kierowca volkswagena, ignorując sygnalizację, wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus. Policja apeluje o rozwagę i przypomina o zasadach bezpieczeństwa, które mogą ocalić życie.
reklama

Dziś rano, tuż przed godziną 7 w Bezmiechowej, doszło do kolizji na przejeździe kolejowym. Jak ustalili funkcjonariusze z Leska, 31-letni kierowca volkswagena lupo, mieszkaniec powiatu leskiego, zignorował czerwone światło sygnalizacji i wjechał na torowisko, którym akurat przemieszczał się szynobus relacji Sanok - Ustrzyki Dolne. Mimo początkowo groźnego przebiegu zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych, a jego pojazd został uszkodzony do tego stopnia, że nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

Konieczność zachowania szczególnej ostrożności

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lesku przypominają, że wypadki na przejazdach kolejowych bardzo często wynikają z ignorowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak zatrzymanie się i upewnienie się, że przejazd jest wolny. Zasada ta obowiązuje nie tylko kierowców, ale także rowerzystów i pieszych. Hasło „Zatrzymaj się i żyj” nie jest pustym sloganem, ale realnym przypomnieniem o znaczeniu ostrożności na przejazdach kolejowych, gdzie błąd może kosztować życie.

reklama

Na przejazdach kolejowych obowiązuje bezwzględny nakaz zatrzymania się i zachowania szczególnej ostrożności. Każdy kierowca zbliżający się do torowiska powinien upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg, a szczególne środki ostrożności są wymagane w warunkach ograniczonej widoczności, takich jak mgła. Policja podkreśla również, że prędkość pojazdu powinna być dostosowana do możliwości zatrzymania się na bezpieczną odległość, jeśli pojawi się pojazd szynowy lub urządzenia zabezpieczające sygnalizują zakaz wjazdu.

reklama

Procedury w sytuacjach awaryjnych

W przypadku unieruchomienia pojazdu na torowisku kierowca powinien natychmiast usunąć go z przejazdu. Gdyby usunięcie pojazdu nie było możliwe, obowiązkiem kierowcy jest podjęcie wszelkich możliwych kroków, by ostrzec nadjeżdżający pociąg o zagrożeniu. Tego rodzaju procedury mogą uratować życie zarówno kierowcy, jak i pasażerom pojazdu szynowego.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama