reklama
reklama

Wyciek paliwa ze statku pasażerskiego do Jeziora Solińskiego. Co dokładnie ustalono?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook/OSP Polańczyk

Wyciek paliwa ze statku pasażerskiego do Jeziora Solińskiego. Co dokładnie ustalono? - Zdjęcie główne

Wyciek paliwa ze statku pasażerskiego do Jeziora Solińskiego | foto Facebook/OSP Polańczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Piątkowe popołudnie minęło pod znakiem bardzo groźnej sytuacji na Jeziorze Solińskim. Około godziny 15:00, na wodzie, nieopodal zapory zauważono wielką plamę substancji ropopochodnej. Do działań nad zneutralizowaniem zagrożenia zadysponowano strażaków z pięciu jednostek oraz grupę ratownictwa chemicznego. Jak doszło do tego zdarzenia? Policjanci podają pierwsze ustalenia.
reklama

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lesku wyjaśniają okoliczności, w jakich w piątkowe popołudnie (26 kwietnia) doszło do zanieczyszczenia Jeziora Solińskiego. Przypomnijmy. Około godziny 15:00, służby zostały poinformowane o plamie substancji ropopochodnej utrzymującej się na wodzie nieopodal zapory. Całe zdarzenie wywołano ogromne zaniepokojenie wśród turystów przebywających akurat w Solinie. Padało wiele pytań o to, co się stało.

Fot. Facebook/OSP Polańczyk

Z uwagi na powagę sytuacji i możliwe zagrożenie życia ryb żyjących w jeziorze, do Soliny natychmiastowo zadysponowano strażaków z państwowej jednostki z Leska oraz ochotników z Polańczyka, Bóbrki i Myczkowiec. Podjęto też decyzję o wezwaniu grupy ratownictwa chemicznego. Działania przez kilka godzin prowadzone były przede wszystkim z wykorzystaniem łodzi i rękawów sorpcyjnych.

Zanieczyszczenie Jeziora Solińskiego. Co ustalono?

Ze wstępnych ustaleń policjantów z Polańczyka wynika, że podczas tankowania statku pasażerskiego na jednej z przystani obok zapory wodnej w Solinie, doszło do wycieku paliwa.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i ustalili świadków zdarzenia. W sprawie prowadzone są dalsze czynności

– przekazuje rzecznik leskiej komendy policji.

Odpowiedzialność karna

Komenda Powiatowej Policji w Lesku przypomina, że osoba, która zanieczyszcza wodę, powietrze lub powierzchnię ziemi substancją albo promieniowaniem jonizującym w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama