Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Rozstrzygnięcie meczu w ostatnich sekundach. Nelson Polańczyk z kompletem punktów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
31
zdjęć

Sport Spoglądając na cały przebieg tego spotkania, nikt nie spodziewał się, że ostatnie 5 minut przyniesie tyle emocji i nerwów. Po emocjonującej końcówce, Nelson Polańczyk na stadionie miejskim w Ustrzykach Dolnych wygrał z miejscowymi Lotnikiem Bieszczady 2:1.

MKS SMS Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne - Nelson Polańczyk 1:2 (0:0)

0:1 Krystian Wójtowicz 78' (rzut karny)

1:1 Filip Zaniewicz 90+3'

1:2 Jakub Krynicki 90+5'

MKS SMS Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne: Szymon Sztengert, Filip Cieloszyk, Kacper Jaremczuk (86' Oleksander Chuta), Filip Jurecki, Jakub Lenkiewicz (67' Karol Śmierciak), Przemysław Paszkowski, Jędrzej Pilch (80' Konrad Krzaczkowski), Krystian Skwara, Adrian Wilgucki, Kamil Wróbel (70' Wojciech Kozicki) i Filip Zaniewicz.

Nelson Polańczyk: Amadeusz Słotwiński, Łukasz Bielak, Kacper Dunaj, Radosław Jordan, Jakub Krynicki, Hubert Kurnyta (62' Andrzej Dadaś), Miłosz Rajchel, Krystian Wąchocki (75' Maciej Głaz), Mateusz Wasylewicz, Krystian Wójtowicz i Konrad Zoszczak.

Żółte kartki: Krystian Skwara - Mateusz Wasylewicz, Jakub Krynicki

Sędziowie: Maciej Kosturski, Krzysztof Szul i Łukasz Matuszek

Niedzielny mecz rozgrywany na stadionie miejskim w Ustrzykach Dolnych określano mianem „na szczycie”. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które na przestrzeni ostatnich kolejek krośnieńskiej klasy B radziły sobie najlepiej, dlatego wskazanie faworyta było niemalże niemożliwe. Obie ekipy podchodziły do tego starcia z ogromnym zaangażowaniem, mając na uwadze fakt, że wynik może mieć swoje dalsze konsekwencje w odniesieniu do awansu. Około 50 kibiców, którzy postanowili dopingować swoich ulubieńców liczyło na znakomite widowisko przepełnione wieloma akcjami, walką i bramkami. Czy tak faktycznie było?

Początek spotkanie nie zapowiadał się zbyt optymistycznie dla przyjezdnych, bowiem dłuższe utrzymanie się przy piłce i wyprowadzenie skutecznego ataku, sprawiało ogromne kłopoty. Gospodarze czując się pewniej ułożyli grę pod swoje dyktando i mimo znaczącej przewagi utrzymywania się przy futbolówce, również nie potrafili znaleźć rozwiązania na pokonanie Amadeusza Słotwińskiego strzegącego bramki Nelsona. Piłkarze Bieszczadów przeprowadzili w 18. minucie składną akcję z dokładnymi podaniami i przyjęciami, po której piłka znalazła się w siatce. Gol nie został jednak uznany, gdyż wszystko odbyło się na spalonym. Gospodarze nie poddając się nadal walczyli próbując otworzyć wynik meczu. Chęć i zaangażowanie nie wystarczyły, zabrakło szczęścia i oddania tego ostatniego strzału.

Po zmianie stron obraz gry diametralnie się zmienił. Zarówno zawodnicy Lotnika, jak i Nelsona przystąpili do ataków, podczas których nie zabrakło nerwów i fauli. Na pierwszego gola, zgromadzeni na stadionie w Ustrzykach Dolnych czekali aż do 78 minuty. Wynik meczu po celnym strzale Krystiana Wójtowicza z rzutu karnego otworzył zespół Nelsona Polańczyk. Kiedy wydawało się, że podopieczni trenera Rafała Dziekana „dowiozą” taki rezultat do końca, już w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadzili gospodarze. Do ostatniego gwizdka Macieja Kosturskiego pozostało około 2 minut. Tyle czasu wystarczyło przyjezdnym, by przechylić szalę na swoją stronę i zdobyć komplet punktów. Pierwsze wydawało się, że padł gol samobójczy, jednak sędzia główny uznał, że jego strzelcem jest Jakub Krynicki.

Po czternastu rozegranych kolejkach w klasie B, Nelson Polańczyk zajmuje pierwsze miejsce, z kolei MKS SMS Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne – trzecie. Ekipa Rafała Dziekana w najbliższy piątek podejmie na własnym terenie Gimball Tarnawę, z kolei zespół prowadzony przez Piotra Jaremczuka – MKS Osławę Zagórz.