Reklama

Warsztaty w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła czy zajęcia rękodzielnicze. Co słychać w leskim Klubie Seniora? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dla wielu z nas wiek emerytalny może kojarzyć się niekiedy tylko z ciepłymi pantoflami, wygodnym fotelem i telewizorem. Tak może było jeszcze do niedawna. Na przestrzeni czasu mentalność starszych osób, mimo postępującego wieku, staję się coraz bardziej nowoczesna.

Powodów tego może być wiele. Seniorzy starają się brać przykład z dzieci czy wnuków, którzy żyją aktywnie zarówno w sferze fizycznej jak i wirtualnej. Wyobraźmy sobie starsze osoby uprawiające nordic-walking, ćwiczące na świeżym powietrzu czy korzystające z portali społecznościowych. Niektórzy mogliby stwierdzić, że ta moda nie dotarła jeszcze do Polski, jednak wszystko wygląda inaczej. Spędzanie aktywnego czasu przez seniorów stało się dość popularne. Ponadto, siedzenie w domu, zamieniają na wyjścia towarzyskie, celem miłego spędzenia czasu w kulturalnych okolicznościach przy kawie czy herbacie. Seniorzy dzięki swojej aktywności, mogą w istotny sposób poczuć własną wartość czy realizować swoje plany, na które dotychczas nie znaleźli czasu. Aktywność nie tylko „dodaje lat do życia”, ale również „życia do lat”.

Dobrym przykładem stwierdzenia, że starsze osoby mogą żyć aktywnie i brać czynny udział w życiu społecznym jest Klub Seniora w Lesku. W ostatnim czasie, seniorzy odwiedzili kilka razy kino w Bieszczadzkim Domu Kultury, a długie wieczory wypełniły im zajęcia rękodzielnicze, w czasie których przygotowywali między innymi ozdoby świąteczne i stroiki. Nie zabrakło zajęć ruchowych, spotkań z historykiem oraz przechadzkami okraszonymi opowieściami przewodnika. W cyklicznych spotkaniach z psychologiem i radcą prawnym, uczestnicy mogli konsultować bieżące sprawy i problemy, z którymi na co dzień się borykają.

Na specjalne zaproszenie Janusza Demkowicza, seniorzy wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła w Uhercach Mineralnych. W czasie wizyty uczyli się sztuki garncarstwa, kaligrafii oraz piekli tradycyjne proziaki. Obejrzeli również film o historii szkoły i ginących zawodach.

Pewnego dnia, w Klubie Seniora pojawili się wolontariusze z Zespołu Szkół Plastycznych i Artystycznych w Lesku, którzy pokazali seniorom obsługę komputera, cierpliwie udzielając odpowiedzi na każde zadane pytanie. Odbyło się także spotkanie mikołajowe i opłatkowe. Wszyscy, którzy przychodzą do Klubu tworzą w jej murach niesamowitą atmosferę, co sprawia, że już od progu można się tam poczuć jak stały bywalec. W takiej właśnie, wręcz rodzinnej atmosferze świętowano kolejną już Wigilię, a wybrzmiałe w jej czasie szczere i płynące prosto z serca życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia na pewno będą miały odzwierciedlenie w kolejnych dniach 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy