Ryan Socash to dziennikarz, piosenkarz, fotograf i przedsiębiorca amerykańskiego pochodzenia mieszkający w Polsce od 2005 roku. Założyciel projektu Let Me Introduce You to the End oraz Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Mediakraft TV. Od lat opowiada w Stanach Zjednoczonych o Polsce, pokazując jej najpiękniejsze zakątki. Nasz kraj przybliżył wszystkim widzom w ramach anglojęzycznego programu Telewizji Polskiej oraz TVP Polonia „Poland in Undiscovered”.
Podczas jego pobytu w południo-wschodniej Polsce, powstały filmy między innymi z Bieszczadów, Leska, Soliny i okolic. W Solinie amerykański dziennikarz odwiedził wnętrze zapory wodnej, gdzie rozmawiał z Damianem Guzikiem, a następnie udał się do oddalonego o 6 kilometrów od Soliny Myczkowa. W mieszczącym się tam Muzeum Kultury Bojków dowiedział się od dyrektora Stanisława Drozda o dawnych mieszkańcach tych ziem, którzy żyli tutaj w rodzinach mieszanych – polsko-rosyjskich oraz polsko-ukraińskich.
W Lesku i okolicach, dziennikarz pokazał Zamek Kmitów z XVI wieku, synagogę, kirkut, kościół, ruiny zamku na górze Sobień czy Kamień Leski. Udał się także do Uherzec Mineralnych, gdzie skorzystał z przejażdżki Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi.
To dla mnie absolutna esencja turystyki i Bieszczadów – surowość szumu kół na torze zmieszana z przyrodą, która nas otacza i daje niesamowite wrażenie, że penetrujesz coś niedostępnego. Robisz to we względnym komforcie i bezpieczeństwie. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin, dzieci, dorosłych, po prostu dla każdego
- podkreślił Ryan Socash.
Mówiąc już o samych Bieszczadach, dziennikarz zobaczył, jak żyją dzikie zwierzęta, przyjrzał się pracy leśników czy osób pracujących na wypale węgla. O tajnikach wypału opowiedział Zygmunt Furdygiel.
To co, naprawdę podobało mi się w mojej wizycie w Bieszczadach to fakt, że ludzie, których spotkałem, wyznają ideę: żyj i daj żyć innym, podążając za stylem życia nieobciążonym presjom komercji
- podsumował.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.