Zgodnie z planami w ramach Strategii Ponadlokalnej, Gmina Baligród chce wybudować na szczycie wzgórza Trzech Krzyży nowoczesną platformę widokową, z której będzie można podziwiać zapierające dech w piersiach panoramy Bieszczadów. Dzięki wysokiej klasy lunetom i teleskopom miłośnicy przyrody będą mieli okazję do obserwacji ptaków w ich naturalnym środowisku. Na terenie obiektu przewidziano również liczne tablice informacyjne dostarczające ciekawostek na temat lokalnej fauny i flory. Bezpłatne Wi-Fi oraz tak zwane smartławki umożliwią zarówno odpoczynek, jak i dostęp do informacji online.
ZOBACZ TAKŻE:
Wokół punktu widokowego powstanie park edukacyjny z interaktywnymi punktami informacyjnymi i ścieżkami edukacyjnymi. Będzie to doskonałe miejsce do spacerów oraz nauki o bieszczadzkiej przyrodzie. Specjalnie przygotowane miejsca do odpoczynku, takie jak altana grillowa, wyposażona w wygodne siedziska, przyciągną turystów i mieszkańców, szukających chwil wytchnienia na łonie natury. Obiekt zostanie także wyposażony w miejsca parkingowe, stojaki na rowery oraz pola namiotowe o których zapomniano na skutek wydarzeń historycznych w latach 1945-1947. Planowana infrastruktura ma za zadanie wspierać rozwój turystyki w regionie, jednocześnie dbając o środowisko naturalne i zachowanie unikalnych walorów krajobrazowych Bieszczadów. Gmina
Baligród stawia też na promocję lokalnej przedsiębiorczości. W ramach projektu planowane jest stworzenie miejsc, w których przedsiębiorcy będą mogli prezentować i sprzedawać swoje produkty regionalne. Ma to na celu wsparcie lokalnych producentów oraz promocję unikalnych wyrobów, takich jak rękodzieło, lokalne przysmaki czy tradycyjne pamiątki.
Zimowe atrakcje i modernizacja stoku w Bystrem
Projekt to nie tylko inwestycje letnie. Przewiduje on również modernizację
stoku narciarskiego w Bystrem, z zachowaniem parametrów FIS, co z pewnością przyciągnie miłośników sportów zimowych.
Robert Stępień, wójt gminy Baligród, podkreśla, że jednym z priorytetów jest przedłużenie sezonu zimowego w Bieszczadach, co przyczyni się do większej liczby turystów odwiedzających region również w chłodniejszych miesiącach.
ZOBACZ TAKŻE:
Powrót do historii
Jednym z ważniejszych jest planowane odtworzenie historycznych miejsc w gminie Baligród. Kiedyś na tym terenie znajdował się zamek, a władze gminy chcą odnowić jego historię, prezentując, jak wyglądał na przestrzeni wieków. Planuje się również utworzenie ścieżki historyczno-przyrodniczej Manyłowa oraz Izby Pamięci, wyposażonej w multimedialne narzędzia, umożliwiające zapoznanie się z historią regionu w kilku językach.
Aplikacja „Turystyczne Bieszczady”
Gmina Baligród, aby skutecznie poszerzyć ofertę turystyczną, planuje stworzenie aplikacji
„Turystyczne Bieszczady”, która ma ułatwić wszystkim korzystanie z atrakcji na terenie gminy. Aplikacja będzie zawierała informacje o szlakach, punktach widokowych, miejscach noclegowych oraz wydarzeniach kulturalnych. To ukłon w stronę odwiedzających, którzy dzięki nowoczesnym technologiom będą mogli lepiej poznać urokliwe zakątki gminy.
Optymista, który zawsze widzi wyjście z każdej sytuacji. W portalu wBieszczady jestem od 2020 roku. Piszę o sprawach bieżących i sporcie. Mieszkam w Bieszczadach, które uznaje za najpiękniejsze miejsce na świecie. Dziennikarstwo, to nie tylko mój zawód - to przede wszystkim pasja.
Kontakt: redakcja@wbieszczady.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.