Reklama

Reklama

W Bieszczadach zaginął 70-letni mężczyzna. W poszukiwaniach wykorzystano dron służący do ochrony granicy państwowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Bieszczadach zaginął 70-letni mężczyzna. W poszukiwaniach wykorzystano dron służący do ochrony granicy państwowej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Bieszczadzcy pograniczny z placówki w Wetlinie wzięli udział w poszukiwaniach mężczyzny, który zgubił się w lesie w okolicach miejscowości Solinka. W skutecznych działaniach funkcjonariuszy pomógł dron wykorzystywany na co dzień do ochrony granicy państwowej.

Do zdarzenia doszło 4 września w okolicach miejscowości Solinka, w gminie Cisna, w pobliżu granicy ze Słowacją. Jak relacjonuje ppor. Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w pewnym momencie do patrolu realizującego zadania z wykorzystaniem drona podbiegła kobieta, mieszkanka powiatu leskiego. Przerażona powiedziała funkcjonariuszom, że w trakcie spaceru zaginął jej 70-letni mąż. Dodała, że mężczyzna przeszedł poważny zabieg i może mieć problemy z koncentracją oraz pamięcią.

Strażnicy graniczni uruchomili drona i rozpoczęli obserwację terenu. Urządzenie wykorzystywane na co dzień do ochrony granicy państwa posiada między innymi funkcję termowizji.

Fot. BiOSG
Dron okazał się kluczowy w poszukiwaniach. Już po kilku minutach mundurowi zlokalizowali mężczyznę w oddalonym o kilkaset metrów gęstym lesie. Funkcjonariusze odnaleźli zagubionego i sprowadzili bezpiecznie do oczekującej żony

- dodaje ppor. Piotr Zakielarz.

Zdjęcie główne: BiOSG, zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE