Już po raz dwudziesty Polska Organizacja Turystyczna przyznała najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody. Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT to wyjątkowy projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Certyfikaty przyznawane są przez kapitułę, w skład której wchodzą eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.
Prowadzony od 20 lat Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT każdego roku rozszerza katalog wyjątkowych miejsc na mapie Polski i co roku pozytywnie zaskakuje. Stanowiąc znakomitą rekomendację dla turystów, niejako podpowiada, jak spędzić wolny czas, by dostarczył wielu wspaniałych wrażeń, a podróż na zawsze pozostała w naszych najlepszych wspomnieniach
– powiedział Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Rafał Szmytke dodał, iż tegoroczna jubileuszowa edycja była znakomitym pretekstem do podsumowania ostatnich dekad, a także drogi, jaką przeszła rodzima branża turystyczna.
Do konkursu zgłoszono 42 produkty turystyczne w kategorii Certyfikat POT, 10 produktów w kategorii Złotego Certyfikatu i 14 do kategorii Turystyczne Odkrycie Roku. Łącznie odnotowano 66 zgłoszeń do etapu ogólnopolskiego.
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe z turystycznym Oskarem
Najważniejszą nagrodę jaką był Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, zdobyły Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. Podczas uroczystej gali wyróżnienie przekazano na ręce właścicieli Magdaleny i Janusza Demkowicz. Jedną z nagród jest kampania promocyjna o wartości 200 tysięcy złotych.
Fot. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Wśród laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT znalazła się także Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, czyli miejsce, gdzie można aktywnie uczestniczyć w warsztatach ginących zawodów. W pochodzącej z początku XX wieku szkole w Uhercach Mineralnych samodzielnie utoczymy garnek, napiszemy własnoręcznie pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii, a ponadto nauczymy się wypiekać tradycyjne proziaki w wiejskim piecu.
To świetna wiadomość dla naszego regionu i potwierdzenie, że mamy wiele do zaoferowania turystom z całego świata! Niech to będzie dopiero początek wielu sukcesów, jakie czekają na nasz wspaniały region
– napisała w mediach społecznościowych Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna.
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe na przestrzeni ostatnich lat stały się jedną z największych atrakcji turystycznych w Bieszczadach. Łączą one turystykę i zamiłowania do tradycji kolejarskiej. Liczący ponad 140 lat odcinek trasy kolejowej możemy podziwiać z platformy „pomarańczowego wagonika” napędzanego – tak jak w rowerze – siłą własnych mięśni nóg. To połączenie aktywnego wypoczynku, zwiedzania regionu, rodzinnego spędzania wolnego czasu w ekologiczny sposób. Główną siedzibą drezyn jest stacja kolejowa w Uhercach Mineralnych, zlokalizowana na rozwidleniu tras drogowych wielkiej pętli bieszczadzkiej biegnącej w stronę Ustrzyk Dolnych oraz drogi prowadzącej do Soliny i Polańczyka.źródło: Polska Organizacja Turystyczna
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.