Co roku udostępniane są dane dotyczące wakacyjnego ruchu turystycznego na górskich szlakach. Nie inaczej jest w tym sezonie. W pierwszym półroczu 2024 roku Bieszczadzki Park Narodowy odwiedziło aż 309 300 osób, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w 2023 roku, kiedy to liczba turystów wyniosła 289 100. Oznacza to, że liczba odwiedzających zwiększyła się o ponad 20 tysięcy.
Wyraźny wzrost zainteresowania parkiem może wynikać z poprawiających się warunków turystycznych oraz rosnącej popularności regionu
– przekazuje Bieszczadzki Park Narodowy.
Coraz więcej osób decyduje się na eksplorowanie uroków Bieszczadów, doceniając zarówno malownicze krajobrazy, jak i spokojniejszą atmosferę, którą oferuje ten zakątek Polski.
ZOBACZ TAKŻE:
Lipiec w Bieszczadach. Które szlaki najchętniej wybierano?
Niezmiennie od kilku lat,
Połonina Wetlińska, Tarnica, Rawki oraz
Bukowe Berdo cieszą się największym zainteresowaniem turystów, którzy zwracają szczególną uwagę na walory przyrodnicze i krajobrazowe szlaków prowadzących na te szczyty. Podobnie było na przestrzeni pierwszej części tegorocznych wakacji. W lipcu zanotowano 112 tysięcy osobo-wejść. Jak informuje Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego, najchętniej turyści wybierali się na szlak
z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską, gdzie odnotowano 19 500 wejść oraz
z Wołosatego na Tarnicę. Z wyjścia na najwyższy szczyt po polskiej stronie Bieszczadów skorzystało
15 900 osób.
Optymista, który zawsze widzi wyjście z każdej sytuacji. W portalu wBieszczady jestem od 2020 roku. Piszę o sprawach bieżących i sporcie. Mieszkam w Bieszczadach, które uznaje za najpiękniejsze miejsce na świecie. Dziennikarstwo, to nie tylko mój zawód - to przede wszystkim pasja.
Kontakt: redakcja@wbieszczady.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.