reklama

Trwają prace na ważnej trasie prowadzącej w Bieszczady. Kiedy działania dobiegną końca?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Trwają prace na ważnej trasie prowadzącej w Bieszczady. Kiedy działania dobiegną końca? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
9
zdjęć

Trwają prace na ważnej trasie prowadzącej w Bieszczady | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościJadąc w Bieszczady, jednymi z najchętniej wybieranych tras są te prowadzące Wielką i Małą Pętlą Bieszczadzką. Warto jednak podkreślić, że komfort jazdy, zwłaszcza odcinkiem od Leska w kierunku Baligrodu, a dalej Cisnej, od dawna pozostawia wiele do życzenia. Trwający remont na ponad 2-kilometrowym odcinku chociaż w pewnym stopniu poprawi stan jednej z kluczowych tras regionu.
reklama

Fragment Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej prowadzący z Leska przez Hoczew w stronę Cisnej oraz Mała Pętla Bieszczadzka wiodąca przez Hoczew i Średnią Wieś do Polańczyka i dalej, to nie tylko popularna trasa turystyczna, ale również istotny szlak komunikacyjny dla lokalnych mieszkańców. Niestety, szczególnie odcinek między Leskiem a Baligrodem od dłuższego czasu wymaga remontu, ponieważ liczne pęknięcia, dziury i uszkodzenia krawędzi nawierzchni zmuszają kierowców do zachowania szczególnej ostrożności i ograniczenia prędkości. Najbardziej uciążliwe są głębokie ubytki, przez które – jak określają to kierowcy – droga „przypomina szwajcarski ser”.

reklama

Prace drogowe na odcinku trasy

Jednym z odcinków drogi wojewódzkiej nr 894, które wymagały natychmiastowych działań były te zlokalizowane w miejscowości Huzele i Łączki. Prace rozpoczęto tam kilka miesięcy temu i dzięki sprawnym działaniom, mają się one niedługo zakończyć. Przebudowywana jest tam nawierzchnia na odcinkach o łącznej długości 2,2 kilometra. Inwestycję o wartości ponad 2,5 miliona złotych finansuje budżet Województwa Podkarpackiego, z dodatkowym wkładem Gminy Lesko w wysokości 50 tysięcy złotych. Roboty obejmowały frezowanie, które pozwoliło usunąć starą nawierzchnię i wyrównać spadki jezdni, co usprawni odprowadzanie wody, a także oczyszczenie, skropienie podłoża i położenie nowej warstwy asfaltu. Jak informuje nas Joanna Szarata z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Sanoka, a zakończenie robót planowane jest do końca października 2024 roku.

reklama

Fot. Kamil Mielnikiewicz

Pomimo prowadzonych prac, droga pozostaje przejezdna, choć w niektóre dni wymagała i niekiedy nadal wymaga od kierowców cierpliwości i ostrożności. Niewątpliwie jednak nowa nawierzchnia znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort zarówno dla mieszkańców, jak i licznych turystów zmierzających w Bieszczady, szczególnie podczas letnich wyjazdów czy długich weekendów.

Kierowcy, którzy planują podróż tą trasą, powinni liczyć się z czasowymi utrudnieniami i ewentualnymi ograniczeniami prędkości.

reklama

Znaczenie inwestycji dla mieszkańców i turystyki

Poprawa stanu kluczowej dla regionu trasy komunikacyjnej przyniesie korzyści nie tylko lokalnym mieszkańcom, ale i turystom, którzy chętnie wracają na te malownicze tereny. Przebudowa nawierzchni na Małej a zarazem Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej stanowi odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności i na rosnący ruch turystyczny, który w Bieszczadach ma strategiczne znaczenie dla gospodarki regionu.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama