Reklama

Reklama

"Przez bieszczadzki las". Zamknięto odcinek ścieżki rowerowej i dydaktycznej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Reklama

  • Na ponad miesiąc zamknięto odcinek ścieżki rowerowej i dydaktycznej "Przez bieszczadzki las".
  • "Przez bieszczadzki las" to znakomita ścieżka dla koneserów przyrody.

Czasowe zamknięcie ścieżki rowerowej i dydaktycznej

Nadleśnictwo Lutowiska informuje o prowadzonych pracach w zakresie przebudowy przepustów drogowych na drodze stokowej prowadzącej z Zatwarnicy do Nasicznego. W związku z trwającą inwestycją, do 30 listopada 2021 roku zamknięty pozostanie fragment ścieżki rowerowej i dydaktycznej „Przez bieszczadzki las”.

Jednocześnie Nadleśnictwo informuje, że w dalszym ciągu możliwy będzie ruch turystyczny ścieżką historyczno-przyrodniczą „Hylaty” prowadzącą przez Dolinę Hylatego na szczyt Dwernik – Kamień.

Ścieżka „Przez bieszczadzki las”

Trasa rowerowa i dydaktyczna charakteryzuje się wyjątkową fauną i florą Bieszczadów. Prowadzi z Nasicznego do Sękowca i często określana jest jako ścieżka dla koneserów przyrody. Zlokalizowana jest ona na obszarze Magury Ruskiej (887 m n.p.m.), w sąsiedztwie Dwernika Kamienia. Spełnia ona funkcję edukacyjną dla pasjonatów leśnictwa oraz jest odpowiednim miejscem, zarówno dla obserwatorów, jak i fotografów. Trasa nie jest trudna do przejścia, a różnica wzniesień bywa tam wielka. Z tego względu, ścieżkę poleca się szczególnie dla osób szukających ciszy i bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

Prowadzi przez las jodłowy i wije się wśród wąwozów oraz licznych potoków górskich. Po drodze można spotkać liczne gatunki ptactwa. Jest to dobry punkt widokowy w kierunku Połoniny Caryńskiej.

Ścieżkę można pokonać na rowerze. Jest to chyba najlepsze rozwiązanie, gdyż liczy sobie 12 kilometrów. Po całej trasie Lasy Państwowe ustawiły tablice informacyjne dzięki którym turysta może zapoznać się z życiem lasu i gospodarką leśną.

Autor: Kamil Mielnikiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy