Przed wejściem na szlak należy zakupić bilet
Zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, przed rozpoczęciem wędrówki szlakami turystycznymi na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego należy zakupić wejściówkę. W sezonie można dokonać tego w punktach informacyjno-kasowych zlokalizowanych między innymi w Ustrzykach Górnych przy trasie na Połoninę Caryńską i Szeroki Wierch, na Przełęczy Wyżnej, Przełęczy Wyżniańskiej, Wołosatem, Mucznem czy Brzegach Górnych. Podczas wakacyjnych dni lub dłuższych weekendów w maju i czerwcu, przed punktami, przy których zakupimy nie tylko bilet, ale i pamiątki oraz mapy, często ustawiają się kolejki. Aby tego uniknąć warto nabyć wejściówki wcześniej za pośrednictwem internetu. Dotychczas ta opcja była dostępna po wejściu na stronę www.bdpn.eparki.pl, z kolei teraz Bieszczadzki Park Narodowy wprowadził jeszcze prostszą opcję.
Fot. Kamil Mielnikiewicz | Punkt informacyjno-kasowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego na Przełęczy Wyżnej
Bilety na teren Parku zakupimy wygodnie przez internet
Od teraz internetowa sprzedaż biletów wstępu odbywa się za pośrednictwem oficjalnej strony Bieszczadzkiego Parku Narodowego – bdpn.pl.
Korzystając z naszej usługi zakupu online, unikniesz kolejek i zawirowań, które mogą pojawić się przy wejściu do parku. Teraz możesz zakupić bilety na szlaki turystyczne Bieszczadzkiego Parku Narodowego z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Jak to zrobić? To proste. Wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową pod adresem: www.bdpn.pl, lub zeskanować kod QR, który znajduje się na szlakach turystycznych. Czeka na Ciebie prosty formularz zakupowy. Wypełnij go zgodnie z Twoimi preferencjami, wybierz odpowiedni rodzaj biletu i już gotowe
– informuje Bieszczadzki Park Narodowy.
Ponadto pracownicy BdPN-u zwracają uwagę na korzyści płynące z internetowego zakupu wejściówki. Mówią tu o wygodnym i szybkim nabyciu biletu, bez kolejek i zbędnych formalności oraz wsparciu ochrony przyrody.
Każdy zakup biletu to wsparcie dla działań ochronnych Bieszczadzkiego Parku Narodowego
– dodają.
Przypomnijmy, według aktualnego cennika jednodniowy bilet normalny to koszt 9 złotych, z kolei ulgowy – 4,50 złotych. Warto dodać, że z opłat wstępu zwolnieni są mieszkańcy gmin Cisna, Czarna i Lutowiska (zgodnie z Ustawą o Ochronie Przyrody) oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.