Reklama

Reklama

Problemy z zagospodarowaniem terenu wokół nowego obiektu na Połoninie Wetlińskiej. Unieważniono przetarg

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Problemy z zagospodarowaniem terenu wokół nowego obiektu na Połoninie Wetlińskiej. Unieważniono przetarg - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Budowa nowego schronu na Połoninie Wetlińskiej dobiega powoli końca. W ostatnim czasie zakończono prace architektoniczne, a aktualnie trwają działania wykończeniowe wewnątrz obiektu. Ponadto w planach Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest również odpowiednie zagospodarowanie terenu wokół budowli. Działania spotkały się jednak z problemem - unieważniono przetarg na wykonanie ostatnich prac.

Miejsce po byłej Chatce Puchatka jest nadal placem budowy. Działania prowadzone są na wysokości 1200 m n.p.m., co w wielu przypadkach komplikowało sprawny przebieg prac. Od samego początku wykonawcy byli narażeni na niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne. Mimo wszystko inwestycja zbliża się ku końcowi. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego w lipcu planuje dokonać formalnych odbiorów. Dodatkowo przy schronie powstać ma drewniany taras widokowy po północnej stronie grzbietu oraz dwa kamienne tarasy wyposażone w ławy drewniane po stronie południowej. Wszystkie elementy otoczenia obiektu zostaną połączone ścieżkami wykonanymi z naturalnego piaskowca. Według założeń realizacja części działań ma być gotowa w połowie sierpnia, z kolei druga część w połowie września bieżącego roku.

Unieważniony przetarg

Na przeprowadzenie wszystkich prac polegających na zagospodarowaniu terenu wokół nowego obiektu na Połoninie Wetlińskiej, Bieszczadzki Park Narodowy zarezerwował w budżecie sumę 244 720 złotych. Na zgłoszenie odpowiedziała firma Omega z Olszanicy, jednak zaproponowana przez nich kwota była znacznie wyższa niż planowano. Z uwagi na to BdPN unieważnił przetarg. Mimo to, wkrótce rozpocznie się kolejne postępowanie.

Zgodnie z planami, obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku w sierpniu. Po przeprowadzonych pracach, powierzchnia budynku zwiększyła się do 292,45 metrów kwadratowych. Na parterze znajdzie się miejsce na dyżurkę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z pomieszczeniem pobytu straży Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz sala główna dla turystów. Na tym samym poziomie będą też między innymi zespoły sanitarne dla turystów, sale edukacyjne czy pomieszczenia gospodarcze.

Kwota całego projektu wynosi 4,2 miliona złotych. Na przebudowę Bieszczadzki Park Narodowy – czyli od 2015 właściciel obiektu – otrzymał dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Zdjęcie główne: Bieszczadzki Park Narodowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE