Reklama

Reklama

Na narty w Bieszczady? Czemu nie! Gdzie wybrać się na stok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na narty w Bieszczady? Czemu nie! Gdzie wybrać się na stok - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Atmosfera i klimat, jaki panuje w Bieszczadach w zimowych miesiącach można porównać do scenerii bajkowych. Malownicze widoki górskie to jeden z atutów, który przyciąga w to miejsce rzesze turystów, jednak warto pamiętać, że Bieszczady mają do zaoferowania zimą wiele różnych atrakcji. Jednymi z najpopularniejszych są oczywiście stoki narciarskie, których w tym regionie Polski nie brakuje.

Na narty w Bieszczady? Czemu nie!

Będąc w Bieszczadach warto skorzystać z ofert wyciągów narciarskich. W tym temacie przodują Ustrzyki Dolne, które ze względu na rozbudowaną infrastrukturę narciarską uznawane są za „stolicę podkarpackiego narciarstwa” czy „zimową stolicę Bieszczadów”. Właśnie w tym mieście usytuowana jest stacja narciarska Gromadzyń, a kilka kilometrów dalej – Laworta Ski. Dużą popularnością cieszy się również Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad Ski w Wańkowej oraz stacja Lesko Ski w Weremieniu.

Wyciąg narciarski Gromadzyń – Ustrzyki Dolne

Gromadzyń ma do zaoferowania narciarzom trzy trasy zjazdowe o długościach 750, 800 i 900 metrów. Dodatkowo kolej linowa o długości 720 metrów, wyciągi orczykowe oraz wyciągi talerzykowe. Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane oraz ratrakowane.

Na stacji znajduje się również szkółka narciarsko – snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu i serwis. Komfortowa baza noclegowa, karczma, grill bar, pizzernia dopełnia kompleksową ofertę wypoczynkowo-rekreacyjną.

Stoki są zabezpieczane przez ratowników narciarskich.

Adres: ul. Naftowa, 38-700 Ustrzyki Dolne
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela, 09:00 – 19:00

Wyciąg narciarski Laworta Ski – Brzegi Dolne

Nieopodal Ustrzyk, w Brzegach Dolnych położona jest stacja narciarska Laworta. Posiada ona wyciąg krzesełkowy, a jej główna trasa ma długość 1250 metrów. W ofercie ośrodka są trasy przygotowane zarówno dla zaawansowanych narciarzy, jak i dla początkujących. Dla tych, którzy „stawiają pierwsze kroki” na stoku obiekt proponuje trzy trasy o długościach 100, 200 i 300 metrów, z kolei dla tych, którym jazda na nartach nie sprawia problemów, przygotowano zjazdy na dystansach 1150 i 1250 metrów.

Po szusowaniu można skorzystać z pobliskiej restauracji. Na wciągu Laworta istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

Adres: Brzegi Dolne 122, 38-700 Ustrzyki Dolne
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela, 09:00 – 20:00

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy LeskoSki – Weremień

Jadąc w Bieszczady Wysokie, nie sposób nie zatrzymać się przy wyciągu narciarskim LeskoSki w Weremieniu. Na terenie kompleksu znajduje się talerzykowy wyciąg narciarski. Składa się on z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430 metrów (trasa 1 – 680 metrów, trasa 2 – 750 metrów). To typowo rodzinny, bezpieczny stok narciarski. Szerokie, oświetlone trasy nadają się idealnie do nauki jazdy na nartach i snowboardzie.

Do dyspozycji gości jest 10 całorocznych komfortowych domków oraz 6 pokoi w pensjonacie. W budynku pensjonatu znajduje się restauracja, gdzie można zasmakować regionalnych potraw oraz pizzy z pieca opalanego drewnem.

Adres: Weremień 36, 38-600 Lesko
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela, 09:00 – 20:00

Wyciąg narciarski “Kalnica”

Jeżeli są tu fani, zarówno wypraw po bieszczadzkich szlakach turystycznych, jak i jazdy na nartach to mogą udać się do Kalnicy. Wyciąg o tej samej nazwie co miejscowość zlokalizowany jest kilkanaście kilometrów za Cisną, jadąc w stronę Wetliny. Stacja ma do zaoferowania dwie trasy o różnym poziomie trudności i długościach od 800 do 850 metrów. Dodatkowo jest możliwość skorzystania z wyciągu snowtubing, który jest doskonałą atrakcją dla całych rodzin.

Adres: Kalnica 6, 38-608 Wetlina
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela, 09:00 – 16:00

Stacja narciarska „Bystre Ski” – Bystre

Bystre znajduje się nieopodal miejscowości Baligród. Dojazd do miejscowości od Leska w stronę Cisnej. Stok narciarski widoczny jest już przy wyjeździe z Baligrodu. Oferuje on dwie trasy zjazdowe. Początkujący narciarze lub dzieci mogą skorzystać z niebieskiej trasy o długości około 400 metrów, a bardziej zaawansowani z czerwonej trasy z homologacją FIS o długości około 800 metrów.

Stok znajduje się na południowej ścianie góry Dzidowa. Ma ona wysokość 713 m n.p.m i znajduje się na granicy Ciśniańsko–Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Z jej szczytu rozciąga się piękny widok na okolicę, a przy dobrej widoczności można dostrzec szybowisko w Bezmiechowej lub nocą serpentyny drogowe na Góry Słonne.

Na Dzidową wyciąga orczyk o przepustowości 500 osób/godzinę.

Adres: Bystre 1, 38-606 Baligród
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela, 09:00 – 19:00

Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski – Wańkowa

Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski w Wańkowej to najnowocześniejszy tego typu obiekt na Podkarpaciu. Otwarty 8 stycznia 2022 roku stok, od samego początku cieszy się ogromną popularnością. Do dyspozycji narciarzy udostępniono czteroosobową, liczącą 953 metry kolej krzesełkową czy dwa ruchome chodniki o długości 190 metrów każdy.

Przed tarasem powstającej restauracji u podnóża stoku, dla początkujących narciarzy przygotowano przedszkole narciarskie z ruchomym chodnikiem o długości 40 metrów.

Adres: Wańkowa 25c, 38-711 Wańkowa
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela, 09:00 – 20:00

Ośrodek Sportów Zimowych Kiczera Ski – Puławy Górne

Alternatywnym wyciągiem dla osób przebywających w Bieszczadach jest Ośrodek Sportów Zimowych Kiczera Ski w Puławach Górnych. Jest on położony na północnym zboczu Kiczery (640 m n.p.m.) w Paśmie Bukowicy w Beskidzie Niskim na terenie powiatu krośnieńskiego w gminie Rymanów. Stacja dysponuje pięcioma trasami zjazdowymi oraz licznymi atrakcjami między innymi snowparkiem, trasą biegowo-skiturową czy wypożyczalnią skuterów.

Adres: Puławy 16, 38-480 Rymanów
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela, 09:00 – 21:00

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy