Reklama

Moszczaniec. Osadzeni wyplatają siatki maskujące, by pomóc wojskom ukraińskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Moszczaniec. Osadzeni wyplatają siatki maskujące, by pomóc wojskom ukraińskim - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Nieprzerwanie od ponad miesiąca służby mundurowe, różne stowarzyszenia, samorządy i osoby indywidualne czynnie angażują się w pomoc uchodźcom uciekającym przez wojną z Ukrainy. Polacy nie zapominają również o tych, którzy walczą na pierwszej linii frontu. Wsparcia wojskom ukraińskim udzielają osadzeni w Oddziale Zewnętrznym w Moszczańcu, którzy wyplatają siatki maskujące.

Od ponad miesiąca jesteśmy świadkami niewyobrażalnej tragedii, jaką jest zbrojna napaść wojsk rosyjskich na Ukrainę. W obliczu tej tragedii Polacy ruszyli z pomocą dla ludności ukraińskiej, która szuka schronienia przed wojną w naszym kraju. Po obejrzeniu programu, emitowanego w jednej z telewizji, poświęconemu pomocy siłom zbrojnym Ukrainy, jaką świadczą studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, kpt. Magdalena Bloch, starszy wychowawca ds. kulturalno-oświatowych z Zakładu Karnego w Łupkowie nawiązała kontakt z dr hab. Dominiką Sobolewską, prodziekanem Wydziału AWWiS ASP we Wrocławiu oraz z jedną ze studentek Patrycją Letniowską oferując pomoc w ich przedsięwzięciu, polegającym na wyplataniu siatek maskujących sprzęt wojskowy.

Po przeprowadzeniu ustaleń telefonicznych oraz wyrażeniu zgody przez przełożonych, władze uczelni przesłały do naszej jednostki siatki oraz materiały. Skazani osadzeni w Oddziale Zewnętrznym w Moszczańcu Zakładu Karnego w Łupkowie przystąpili do wyplatania siatek maskujących na potrzeby sił zbrojnych Ukrainy

- informuje mjr Katarzyna Bolek, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łupkowie.

Ta forma pomocy jest jedną z wielu, jaką służba więzienna świadczy Ukrainie. Wszyscy funkcjonariusze włączyli się w pomoc, zbierając między innymi datki, żywność oraz materiały higieniczne, które są przekazywane do naszych wschodnich sąsiadów.

Osadzeni wyplatają siatki maskujące Osadzeni wyplatają siatki maskujące

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy