Leśnicy z Podkarpacia od dwóch tygodni włączają się aktywnie w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Na przejściach granicznych pomoc świadczą zarówno miejscowe nadleśnictwa, jak również leśnicy i ich rodziny indywidualnie, pracując jako wolontariusze. Warto podkreślić, że pracownicy z terenu RDLP Krosno zebrali łącznie około 75 tysięcy złotych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla Domu Sierot Wojennych w Samborze na Ukrainie.
Od początku inwazji Rosji na Ukrainę leśnicy włączyli się aktywnie w pomoc uchodźcom. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne udostępniło teren nieopodal przejścia granicznego w Krościenku, utwardzając go na potrzeby punktu recepcyjnego, a Nadleśnictwa Jarosław i Krasiczyn dostarczyły na dwa przejścia graniczne przewoźne toalety. Z kolei Nadleśnictwo Bircza zapewniło wyposażenie punktu w namioty, warniki i termosy, a jego pracownicy dostarczają drewno opałowe do ogrzewania.
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Do Polski wjechało już prawie 1,6 miliona uchodźców z Ukrainy
Zebrano też dary rzeczowe, głównie artykuły higieniczne dla dzieci. Zbiórka była skoordynowana z potrzebami leśników ukraińskich. W tę inicjatywę zaangażował się również Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Leśnego.
Wiem, że wielu leśników przyjęło uchodźców pod swój dach, nie chwaląc się tym na zewnątrz. Cieszy również pomoc materialna świadczona w postaci zbiórek pieniężnych. W taki czas ludzka solidarność z ofiarami wojny jest oczywistą powinnością. Na prośbę Wojewody Podkarpackiego przygotowaliśmy też procedury udziału naszych pracowników w punktach recepcyjnych dla uchodźców. Nieustannie zachęcamy też do udzielania pomocy, w formie koordynowanej przez instytucje rządowe
– mówi Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie.
Źródło: Edward Marszałek, RDLP Krosno
Leśnicy z Podkarpacia pomagają uchodźcom Leśnicy z Podkarpacia pomagają uchodźcom
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.