reklama

Gmina Czarna dla biegaczy. Cel? Rozwój turystyki aktywnej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Gmina Czarna /bieszczadzka

Gmina Czarna dla biegaczy. Cel? Rozwój turystyki aktywnej - Zdjęcie główne

Bieszczady, w tym gmina Czarna, Mekką polskich biegaczy? A czemu by nie? | foto Facebook/Gmina Czarna /bieszczadzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościBieszczady, w tym gmina Czarna, Mekką polskich biegaczy? A czemu by nie? W miejscowym urzędzie odbyło się spotkanie, które zapoczątkowało nowy etap w promocji regionu jako atrakcyjnego celu dla aktywnego turystyki.
reklama

Szykują się ciekawe inwestycje służące osobom, które aktywnie chcą spędzać czas i trenować w urokliwej scenerii Bieszczad. Wójt gminy Czarna Jacek Przybyła oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty - Stanisław Orłowski i Grzegorz Chudzik - wzięli udział w dyskusji, która skupiała się na rozwijaniu potencjału turystycznego gminy Czarna. Gmina Czarna została bowiem jako pierwsza w powiecie bieszczadzkim zaproszona do konsultacji dotyczących projektowania tras biegowych. Inicjatywa ta ma na celu stworzenie Bieszczadzkiego Centrum Biegowego, co może znacząco zwiększyć atrakcyjność regionu dla miłośników sportów biegowych. Wójt gminy wyraził pełne poparcie dla tego pomysłu, doceniając potencjał rozwoju turystyki aktywnej w rejonie. Podczas spotkania poruszono także kwestię wytyczenia trasy szlaku pieszo-rowerowego wokół Jeziora Solińskiego.

reklama

Chociaż jest to zagadnienie wymagające dogłębnych konsultacji i analizy, ustalono już plan działania oraz kolejne kroki niezbędne do realizacji tego ambitnego projektu. Tworzenie takiej infrastruktury ma sprzyjać aktywnemu wypoczynkowi oraz przyczynić się do pozyskania większej liczby turystów zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu

– podają przedstawiciele gminy.

Warto przy okazji wspomnieć o Bieszczadzkich Trasach Biegowych. To 141 kilometrów wyznaczonych i oznakowanych ścieżek biegowych w Bieszczadach. Ścieżki zostały wyznakowane przez Fundację Bieg Rzeźnika w ramach projektu “Bieszczadzkie Trasy Biegowe na pograniczu polsko-słowackim” i poprowadzą śladami najpopularniejszych bieszczadzkich biegów: Biegu Rzeźnika, Rzeźniczka, Maratonu Bieszczadzkiego oraz Dychy na Jeleni Skok.

reklama

Celem projektu jest zwiększenie poziomu wykorzystania przyrodniczego i kulturowego potencjału pogranicza polsko-słowackiego, popularyzacja wybranych szlaków a równocześnie wyciągnięcie biegaczy turystów na szlaki, które w sporej części leżą poza najbardziej uczęszczanymi i popularnymi kierunkami. Główne rezultaty projektu to stworzenie Bieszczadzkich Tras Biegowych wraz z elementami małej architektury turystycznej oraz działania promujące dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze pogranicza.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama