Reklama

Reklama

W Lesku posadzono nowe drzewa i krzewy

Opublikowano: 20 listopada 2020 11:00
Autor: Kamil Mielnikiewicz | Zdjęcie: Miasto i Gmina Lesko/FB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Gmina Lesko po raz kolejny wzięła udział w akcji „Sadzenie drzew miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w Województwie Podkarpackim” realizowanej przy wzorowej współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Kontynuowane są rozpoczęte w roku ubiegłym nasadzenia na wzgórzu Baszta. Przy wykonanej drodze stokowej pojawiło się 30 sztuk drzew klonu i lipy, które w przyszłości utworzą piękną aleję. Są one potrzebne przede wszystkim owadom zapylającym, w tym pszczołom, które w ostatnim czasie muszą walczyć o przetrwanie z różnymi chorobami. 

Nasadzenia wykonano również na terenie dworca autobusowego w Lesku, jak i przy Ratuszu oraz Bieszczadzkim Domu Kultury. Tam z kolei ulokowane zostały miododajne krzewy: oliwniki wąskolistne, pęcherznice kalinolistne, świdośliwy oraz tamaryszki – w sumie 20 stuk. 

Sukcesywnie na terenie miasta, a szczególnie w obrębie jego centrum sadzone będą kolejne drzewa i krzewy. Każde drzewo, niezależnie czy chore, czy w związku z nowymi inwestycjami jest dla nas na wagę złota. Dlatego przyjęliśmy zasadę, że za każde wycięte sadzimy kolejne nowe, w miarę możliwości nawet w większej liczbie

- mówią pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Lesko. 

Wszystkie drzewa i krzewy miasto otrzymało z Województwa Podkarpackiego w ramach realizowanego projektu.

źródło: UMiG Lesko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.