reklama

Przesilenie wiosenne - znów je odczujemy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: AP

Przesilenie wiosenne - znów je odczujemy - Zdjęcie główne

foto AP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościWszyscy cieszymy się, że idzie wiosna. Dość już mamy zimna, krótkich dni i małej ilości słońca. Niestety nadchodzi pora, gdy wielu z nas będzie się zmagać z przesileniem wiosennym
reklama

Przesilenie wiosenne jest takim okresem roku, kiedy kończy się zima i rozpoczyna wiosna. Główną przyczyną przesilenia jest przede wszystkim zbyt szybkie przejście jednej pory roku w drugą.  W Bieszczadach mieliśmy tego przykład całkiem niedawno.

Obecnie w Polsce, ze względu na zmiany klimatyczne coraz rzadziej obserwuje się okres przedwiośnia. Zmiany te odczuwamy na własnej skórze. Organizm po miesiącach zimowej stagnacji nie jest przygotowany na pojawiającą się z dnia na dzień wiosnę i dynamiczne zmiany w tak szybkim tempie.

reklama


Słońce pojawia się nagle, następuje często wysoki skok temperaturowy. Jednego dnia chodzimy w ciepłej zimowej odzieży, a drugiego zrzucamy ją, bo jest po prostu za ciepło. Dla organizmu jest to duży szok i trudno jest mu się przestawić, a zmienna pogoda i skoki ciśnienia nie ułatwiają mu tego.

Przesilenie wiosenne można odczuwać nawet przez kilka tygodni. Charakterystyczne objawy przesilenia to zmęczenie,  bóle głowy, zaburzenia snu, smutek, uczucie kołatania serca, rozdrażnienie i niepokój. Czas przesilenia wiosennego trzeba przeczekać.

Zdrowa i zbilansowana dieta oraz duża dawka aktywności fizycznej, zwłaszcza na świeżym powietrzu, pomogą nam przetrwać ten okres. Jeśli jednak stan złego samopoczucia będzie się przedłużał należy skonsultować się z lekarzem. 

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama