Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów. Utrzymuje się nierównomierna pokrywa śnieżna o grubości 10-70 cm (w miejscach nawianych do 1,5 m).
Szlaki pokryte są kilkucentymetrową warstwą świeżego śniegu, pod którą występuje szreń i starszy, zmrożony śnieg. Drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie, lokalnie występować mogą oblodzenia.
Należy zachować ostrożność - poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Niski pułap chmur i zamglenia powodują, że widoczność jest ograniczona. Obowiązuje 1 (niski) stopień zagrożenia lawinowego.
Turyści wybierający się na ścieżki przyrodnicze w dolinie górnego Sanu muszą być przygotowani na utrudnienia - dojazd samochodem osobowym możliwy jest jedynie do mostu na potoku Halicz, parkingi w Bukowcu oraz przy torfowiskach w Tarnawie są nieodśnieżone.
Przypominamy o czasowej zmianie przebiegu początkowego odcinka szlaku żółtego Muczne-Bukowe Berdo (zmiana obowiązuje do końca marca).
Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR . Wybierających się na szlaki prosimy o rozwagę, dostosowanie trasy do swoich możliwości oraz zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.