Reklama

Transport publiczny w Bieszczadach. Będzie współpraca bieszczadzkich gmin?

Opublikowano:
Autor:

Transport publiczny w Bieszczadach. Będzie współpraca bieszczadzkich gmin? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim tygodniu w ustrzyckim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie wójtów, burmistrzów, a także innych przedstawicieli kilkunastu bieszczadzkich gmin w sprawie transportu publicznego. Samorządowcy z powiatu bieszczadzkiego, leskiego i części powiatu sanockiego chcą wypracowywać wspólne rozwiązania dla transportu publicznego w naszym rejonie.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele gmin z powiatu bieszczadzkiego, leskiego i części sanockiego z: Gminy Czarna, Gminy Cisna, Gminy Sanok, Gminy Komańcza, Miasta i Gminy Lesko, Gminy Baligród, Gminy Olszanica, Miasta i Gminy Zagórz, Gminy Solina.

W większości tych gmin wraz końcem roku szkolnego wygasa umowa na transport dzieci do szkół. Nastała pora podejmowania decyzji i konkretnych działań jak rozwiązać sprawę transportu publicznego.


Żeby stworzyć spójny system  potrzebne jest zaangażowanie wszystkich gmin bieszczadzkich. Tylko współpraca pozwoli przygotować wspólny i  optymalny rozkład jazdy autobusów, dostosowanego do potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

Wspólne działanie wszystkich bieszczadzkich gmin nie tylko ułatwi koordynację połączeń pomiędzy danymi miejscowościami, ale przede wszystkim pozwoli na obniżenie kosztów dla poszczególnych samorządów.

Kolejne spotkania odbędą się w drugiej połowie marca. Wtedy przyjdzie czas na  wypracowanie form współpracy wójtów i burmistrzów  w kolejnych  latach.

Gmina Ustrzyki Dolne zapewniła transport publiczny swoim mieszkańcom, usprawniając go i zapewniając kilka połączeń dziennie pomiędzy miejscowościami. Pisaliśmy o tym w artykule Świetne wiadomości dla mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne!

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz mówił wówczas:

Transport publiczny był dla mnie zawsze bardzo ważny. Staram się nieprzerwanie zapewnić mieszkańcom z miejscowości oddalonych od Ustrzyk Dolnych odpowiednią dostępność do komunikacji autobusowej, a dzięki temu do wszystkich usług, jakie mają mieszkańcy miasta, jak np. możliwość korzystania z leczenia, zrobienie zakupów, czy pójście do fryzjera.

Dzięki systematycznie podejmowanym działaniom w kierunku i usprawnieniu transportu zbiorowego, dziś możemy mówić, że staliśmy się liderem na bieszczadzkim rynku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy