Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej

Dekret Metropolity Przemyskiego | foto Kamil Mielnikiewicz

wiadomosci W związku z nasilającą się pandemią w Polsce i wprowadzeniem nowych obostrzeń Metropolita Przemyski Adam Szal wydał dekret dotyczący niedzielnych Nabożeństw.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 16 października 2020 16:48 | Aktualizacja: 16 października 2020 18:51

Mając na uwadze ograniczenia dotyczące liczby uczestników zgromadzeń religijnych dla wiernych przebywających w tzw. „strefie żółtej” (1 osoba na 4m2) i w „strefie czerwonej” (1 osoba na 7 m2), zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Metropolita Przemyski Adam Szal udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, począwszy od niedzieli 18 października. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. 

 


Przeczytaj także: Gmina Solina przeciwko 5G. Radni podjęli jednogłośną decyzję


 

W kościołach i kaplicach należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Należy zakrywać nos i usta za pomocą maseczek bądź przyłbic. 

 

Zobowiązani do tego są również pracownicy kościelni w sytuacjach kontaktu z innymi osobami (np. podczas zbierania składki czy w czasie przygotowania paramentów w świątyni, w której przebywają inne osoby), – służba liturgiczna podczas liturgii i przygotowania do niej, z wyjątkiem diakona, lektora i psalmisty w momentach czytania lub śpiewu. 

 

źródło: Archidiecezja Przemyska

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.