Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Gmina Solina przeciwko 5G. Radni podjęli jednogłośną decyzję

Gmina Solina przeciwko 5G | foto Views from the sky

wiadomosci Sieć 5G to jeden z najczęściej poruszanych tematów na przestrzeni ostatnich miesięcy. Wiadomość o Kraśniku, który stał się strefą wolną od 5G oraz Wi-Fi w szkołach odbiła się głośnym echem w całym kraju.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 16 października 2020 14:38 | Aktualizacja: 22 października 2020 20:49

Podobne kroki w tej sprawie podjęła również Gmina Solina.

 

Końcem września całą Polskę obiegła informacja o tym, że Kraśnik ma stać się strefą wolną od sieci 5G oraz Wi-Fi w szkołach. Po konsultacjach z ekspertami radni Kraśnika postanowili wycofać się z podjętych wcześniej decyzji. Okazuje się, że jeszcze wcześniej podobne kroki podjęła Gmina Solina w Bieszczadach.

 

Protest anty 5G w Solinie

 

Na jednej z sesji Rady Gminy Solina, przegłosowano uchwałę przeciwko wdrożeniu na tym terenie sieci 5G, sprzeciwiając się tym samym tworzeniu łączności w nowym standardzie. Była to decyzja solidarna z protestami około 70 spośród 5600 mieszkańców gminy. 

 


Przeczytaj także: Akcja ratunkowa na czerwonym szlaku w Bieszczadach! [FOTO]


 

Inicjatorem tego prostestu był jeden z Radnych Gminy Solina. Podczas głosowania do którego doszło 21 sierpnia 2020 roku, stwierdził, że wprowadzenie łączności 5G prowadzi za sobą zagrożenie, którego w tym momencie nikt nie jest w stanie ocenić. Radny dodał także, że sieć 4G jest wystarczająca. Inni radni niechętnie chcieli wypowiedzieć się na ten temat, dlatego od razu przystąpiono do głosowania. Zdecydowana większość, bo 12 radnych z 15 była za popraciem protestu. 

 

Podjęta decyzja obecnie nie niesie za sobą żadnych ustaleń prawnych. Uchwała została przekazana do Starostwa Powiatowego w Lesku, gdzie ma zostać rozpatrzona. 

 

Czy nowe standardy łączności potrzebne są w Solinie?

 

Jedną z największych zalet tej sieci jest szybkie i stabilne połączenie. Ta łączność potrafi obsłużyć wiele urządzeń, co jest istatone biorąc pod uwagę ilość gadżetów połączonych z Internetem. Solina, Polańczyk i pobliskie miejscowości głównie w okresie wakacyjnym notują znaczący wzrost osób odwiedzających te tereny. Podczas sezonu turystycznego wszyscy odczuwają zwiększone obciążenie sieci, dlatego Solina mocno skorzystałaby na wprowadzeniu sieci 5G.

 

Czy sieć 5G wpływa negatywnie na zdrowie?

 

Wiele osób często zadaje sobie pytanie, czy takie udogodnienia jakie niosą za sobą nowe standardy wpływa negatywie na nasze zdrowie. Fakty na ten temat są jednoznaczne. Żaden rzetelny test nie wykazał, by szkodliwość tej łączności była na tyle wysoka, że mogłaby zagrozić ludzkiemu zdrowiu. 

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 dni temu | ocena +1 / -0

  Warszawiak

  Czarna dupa będzie

 • 8 dni temu | ocena +1 / -3

  Jo

  W tym roku tyle turystów było że my jako mieszkańcy bardzo mocno odczuliśmy zaniżone prędkości internetu. jak tak dalej pójdzie to w ogóle nie będzie można z niego korzystać. Zastanówcie się co robicie #RADNIDOWYMIANY

 • 8 dni temu | ocena +2 / -4

  jaro

  idioci średniowiecze