Źródełka Leskie w kotlinie otoczonej drzewami

szlaki-sciezki-bezdroza Ścieżka i pobyt na Źródełkach Leskich to dobra propozycja dla osób chcących chociaż na chwilę odpocząć od miejskiego zgiełku.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 16 lipca 2020 13:50 | Aktualizacja: 20 lipca 2020 10:50

Źródełka mineralne usytuowane są w zacisznej kotlinie wśród drzew. Przed I wojną światową istniał tu punkt zdrojowy a w okresie międzywojennym zakład lecznictwa uzdrowiskowego, który był wówczas jedną z największych atrakcji w mieście. 

 

Do źródełka dotrzemy zarówno piechotą, rowerem jak i samochodem. Prowadzi tam ulica Źródlana.

 

Pierwszy etap ścieżki przebiega obok domów a następnie wśród drzew. Zjeżdżamy drogą obok Synagogi, następnie skręcamy w prawo i dalej jedziemy cały czas prosto. Po przejechaniu kilometra od świątyni żydowskiej docieramy do miejsca, gdzie znajduje się sześć ocembrowanych źródeł mineralnych dostarczających słabo mineralizowaną wodę siarczkową. Obok mieści się figurka Matki Boskiej z napisem "Uzdrowienie chorych" oraz kamień upamiętniający śmierć Józefa Piłsudskiego.

 

Ponadto w tej zacisznej kotlinie umieszczone są ławki i plansza do gry w szachy. 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.