Autor: | Zdjęcie: Tomasz Sowa

Sanoczanie wracają z Torunia na tarczy - Zdjęcie główne

KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok 5:1 | foto Tomasz Sowa

Przeczytaj również:

Sport Kolejny hokejowy weekend rozpoczęty. Drużyna Ciarko STS Sanok rozpoczęła go w Toruniu z drużyną, która długi czas pozostawała bez porażki i była rewelacją rozgrywek.

Pierwsza tercja z przewagą gospodarzy, ale w świetnej formie pozostawał były bramkarz Torunia, a obecnie strzegący sanockiej "świątyni" Patrik Spesny. Sanoczanie mieli szansę na bramkę, gdy po strzale Kameneu krążek wylądował na poprzeczce.

Jednak przewaga gospodarzy w końcu przyniosła odzwierciedlenie w wyniku. Pierwsza bramka dla "Stalowych Pierników" autorstwa Jaworskiego padła w 23 minucie. Kolejne sytuacje torunian i coraz większa ich przewaga została uwieńczona trafieniem najlepszego na lodzie Sergushkina w 30 minucie spotkania. Goście łapią kontakt dzięki pięknej dwójkowej akcji Marka Strzyżowskiego i Macieja Witana. Ten ostatni pakuje krążek w okienko bramki Svenssona. Spesny kolejny raz błysnął w ostatnich fragmentach II tercji efektownie broniąc strzał toruńskiego obrońcy Gusevasa.

O wyniku zadecydowały 53 sekundy między 49, a 50 minutą meczu gdy gospodarze dwukrotnie pokonali czeskiego goalie sanoczan i zdołali ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W niedzielę na Arenę Sanok przyjeżdża zdobywca Superpucharu Polski JKH GKS Jastrzębie. W rozegranym dziś meczu na własnym lodowisku jastrzębianie ulegli 8:10 Re-Plast Unii Oświęcim w meczu, w którym padła ogromna ilość bramek.

KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

1-0 Jaworski-Saloranta-Rozhkov - 22:35

2-0 Sergushkin-Feofanov-Kozlov - 29:17

2-1 Witan-Strzyżowski - 35:05

3-1 Feofanov-M.Kalinowski-Kozlov - 48:21

4-1 Jaakola-Bondaruk-Sergushkin - 49:14

5-1 Sergushkin - 57:13

KH Energa Toruń: Svensson - Kozlov, Shkodenko; Dołęga, J.Kalinowski, M.Kalinowski - Podsiadło, Smirnov; Rancevs, Feofanov, Sergushkin - Gusevas, Jaworski; Bondaruk, Chranchilov, Jaakola - Kuznetsov, Olszewski; Olkinuora, Rozhkov, Saloranta.

Trener: Yuri Chukh.

Ciarko STS Sanok: Spesny - Olearczyk, Rąpała; Strzyżowski, Witan, Bukowski - Kameneu, Piippo; Filipek, Viikilä, Sihvonen - Demkowicz, Biłas; Bielec, Wilusz, Biały - Florczak, Glazer; Fus, Skokan, Dobosz.